Prikaz jedne poruke
Stara 1.10.2010, 12:17   #161
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Prvo, ono što sam hteo da kažem (a lepo i nedvosmisleno je napisano prvi put, samo kada ne bolduje deo koji mi je zapao za oko, uz ignorisanje cele rečenice, pa ću ponoviti opet) je da, kao što vi imate taj ignorantski stav da je glupo kupovati sinematike van igre koju već imaš (samo uredno spakovane van same igre i ready to go za gledanje u nekom DVD - Blue Rej plejeru), isto tako neko može da ima podjednako ingorantski stav da je zapravo glupo kupovati igre in the first place jer može da ih odgleda na jutjubu, ergo oba stava su zapravo glupa i ignorantska.
Izvini, ali ekipa ovdje diže frku upravo zato što stavovi koje si opisao nisu podjednako ignorantski jer ti poređenje ne valja. Prilikom gledanja sinematika na posebnom disku ili u igri završavaš sa identičnim doživljajem, samo su pristupi različiti. Otprilike kao razlika između (plaćenog) skidanja muzike u MP3 formatu sa neta i kupovine CDa (kažem otprilike jer su sinematici u igri samo jedan njen dio, ali 'ajde da se ograničimo samo na to). Ti ćeš izabrati konkretan proizvod u zavisnosti od toga koji način ti više odgovara da ga konzumiraš. Ali evo, 'ajde ti sam reci - ako slušaš muziku podjednako često i na kompu i na CD plejeru, zar ne bi rekao da je retardirano da platiš i jednu i drugu verziju, umjesto da platiš jednu i lijepo ripuješ/narežeš drugu? (što je, uzgred, zakonski dozvoljeno, bar u Evropi). Jeste, tu ima malo posla, ali po mom mišljenju definitivno ne toliko da opravda dvostruko plaćanje.

Igranje igre i gledanje na YT su babe i žabe Igra je interaktivni medij u kojem je glavni dio doživljaja neposredno učestvovanje, što pri gledanju na YT naravno nemaš.

Citat:
Treće, disk sa dotičnim sinematicima zapravo već i postoji i sastavni je deo CE izdanja igre. Jel to znači da je svako ko je kupio CE zapravo retard, jer je za tu dodatnu sumu kupio, pored drugih sadržaja, i dotični disk?
Zavisi od cijene. Ukoliko CE košta 10% više (a obično ima i druge dodatne sadržaje), onda nije (mada ja sumnjam da bih ikad kupio CE po punoj cijeni). Ali kod kupovine sinematika po cijeni od 20-30$ je očigledna razlika između cijene i vrijednosti.
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke