Prikaz jedne poruke
Stara 4.1.2012, 2:12   #51
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Ludi virus ...

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
kaspersky sam naveo samo kao primer. bitan je princip. sta je to konkretno sto sam pogresno savetovao? sto se tice teme koju pominjes pretpostavljam da je opet ono oko autorun virusa. obzirom da mi je tamo uklonjena poruka bez obrazlozenja, o tome i ne zelim vise da govorim.
Mislim na ono što je napisao Milan1997: "Ali eto vidiš neki kažu da je to dobro neki kažu da nije... PA KOGA VIŠE DA SLUŠAM. Evo kada si već toliko navalio uradiću...".
Što se tiče principa rada. Kaspersky i drugi antivirusi se oslanjaju na baze a baze nikad ne sadrže potpise baš svakog malware-a. DDS, ComboFix, GMER i slični alati nisu obični process explorer-i već su u stanju da analiziraju i otkriju sumljive procese koje iskusan čovek može da prepozna kao štetne.
Skeniranje diska u offline režimu nekim antiviruson neće vrediti ništa ako ga taj AV ili većina AV-a nema u bazi a sam virus nije aktivan da bi ga neki drugi nivo AV zaštite uhvatio. Takođe, većina AV programa često nije u stanju da u potpunosti popravi štetu koju je malware naneo sistemu pa sistem opet ostaje neupotrebljiv ili nestabilan.
Sa druge strane DDS i kompanija analiziraju aktivne proceseb, baš kada je i sam malware aktivan. Tada je veća verovatnoća da se on detektuje i prepozna. A kada se prepozna, lakše ga je ukloniti. Ovaj način je iz tog razloga efikasniji.
Ne kažem da su Live verzije raznih AV-ova beskorisne ali one su samo tu kao prva pomoć i samo u slučaju lakših infekcija.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke