Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2021, 22:03   #5
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Preporuka kamere za YouTube snimanje do 350evra

Malo kasnim ali pomogli bi odgovori na ovo što su drugi pitali - koji tip videa se snima?

Npr. ako ćeš nešto gde ti sediš i sve u kadru je fiksno, DSLR će odraditi odličan posao. Ja npr. za tu varijantu koristim Nikon D3300 + Nikon 35mm prajm. Fokusiram jednom, ne pipam više i snimam. Ako misliš da se krećeš i fokus mora često da lovi i refokusira, zaboravi DSLR - bićeš van fokusa makar trećinu vremena i gledaćeš focus hunt sve vreme. Telefoni će za takve potrebe odraditi mnogo upotrebljiviji video.

Dobar mirrorless sa eye-focusom je vrh kamera za bilo kakav video. Dobiće se kvalitet videa i fotki na nivou DSLR-a i fokusiranje na nivou telefona. Ali su oni još uvek vrlo skupi, makar duplo preko tvog budžeta.

Takođe, ako se snima u unutrašnjosti prostorije, nabavi što pre neko dobro svetlo/reflektor. Dobro osvetljenje doprinesi kvalitetu slike više nego skupa kamera.

Finalno, ako pričaš bilo šta u videu, dobar mikrofon je skoro moranje. Svi iz aparata su krš i zvučaćeš kao iz bureta. Ima npr. Boya lavalier mikrofon (bubica koja se kači na odelo) da se nabavi povoljno a nije loša. Kao neko ko održava YT kanal već 2+ godine i sada mi je to glavni izvor prihoda, nijednom se niko nije žalio na kvalitet slike ali na kvalitet zvuka i moje mikro pauze dok smišljam šta ću da kažem sledeće jesu konstantno... Čak i kada sam kupio posvećeni Tascam recorder koji snima potpuno odvojeno od aparata i mnogo kvalitetnije, i dalje su se redovno u komentarima žalili na nagle šumove, na napadne ssss, šššš, hhhh... tj. sibilante. Pa sam zasukao rukave i naučio da odradim neke osnovne operacije nad zvukom (multiband compressor, noise reduction, de-essing).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke