Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2009, 0:26   #74
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Arrow Re: Lost World Zeta: Destroying the Dark Force

Posle nekog vremena odlučili smo da Zeta ipak bude 2D. 3D mi je zadavao mnoge probleme, a ionako nismo mogli da nađemo modelera. Za vreme zimskog raspusta, razvio sam moj mini-engine za Top-Down 2D igre koji se zove Leo2D. Za sada od objekata podržava sprajtove, tiled layere i particle sisteme. Ima sistem za koliziju i može da sortira objekte po nekoj Y vrednosti (koristi se običan, primitivan sort, ali za sada vrši posao). Uskoro planiram da dodam lighting i fog. Za sada je u verziji oko 1.2. Već sam uradio sprajtove drveta (placeholder, skinuto sa http://archive3d.net i renderovano sa Cinemom 4D), kolibice (onaj isti model, renderovan u sprajt) i inn, samo što sam 'nabacio' novu teksturu na zidove i krov. Tu su još i collision mape i mogu da počnem da programiram igru. Btw, ako neko želi, mogu bez problema da mu pošaljem kôd za engine na PM.
Shvatio sam da je ANDROSS bio u pravu u vezi onog da će mi biti bolje da radim u 2D Eris i ja se nismo dugo čuli (bar ne da popričamo o igri) ali to nije problem zbog toga što Eris ne učestvuje u programiranju (osim ako ne odlučimo da radimo u Visual Basicu). Nadamo se (jOPET i jOPET, ali sada s razlogom) da će demo uskoro da bude gotov.

Primetio sam da je ovih dana ovaj deo foruma baš zamro, pa ne znam hoće li biti odgovora, ali nema veze

Pozdrav svima!
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke