Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2016, 11:53   #48
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Goblins'n'Coins

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
ne "svaka čast" da će ovo biti hitčina na Steamu već svaka čast za tebe, na trudu i prikazanom
Ma daleko je Steam, a vetrovi greenlighta i recenzija su nepredvidljivi. Za sad je cilj da završim i utegnem, da naučim svašta kroz rad itd.

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Bolje da zaređam kritike/komentare pošto ti je to dosta korisnije
Jes' vala.

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
fali mi da kad me neko "udari" da postanem nevidljiv, konkretno mi je to falilo u drugom svetu na prvom točku-testeri, izgubio sam dva života za manje od sekunde, a da sam recimo posle prvog udarca postao nevidljiv na sekundu-dve, to se ne bi desilo
Popravljeno za sledeću verziju. Imao si i do sad "mali prozor" neranjivosti dok si zlatan... al' nije radilo sa cirkularom jer mu je drugi parent. Sad će da ti skine jedan život i prođe kroz tebe umesto da skine 2.

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
potreban sporiji pad, voleo bih da imam bar koliku-toliku kontrolu pri padu
Kontrolu imaš u smislu kad skočiš u levo da u padu možeš da se vratiš desno, a brzina pada jeste ograničena (morao sam svakako da ne zabagujem koliziju kod padova sa veće visine). Ovo što ti tražiš je stvar ukusa nažalost, neko se žali da je igra "floaty" (nije isto al' je povezano sa ovim, zamisli šta bi rekli da usporeno padaš), neko da lik već sad sporo pada, ti kažeš brzo pada... jbg.

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
opet imam utisak da kameru treba usporiti (iako je scena preglednija sad kad je lik odzumiran ili mi se čini da je odzumiran), konkretno se vidi problem na trećem svetu gde baš i ne vidim gde padam kad skačem, kamera je previše fokusirana na lika umesto na scenu, a ima previše prepreka tamo... mislim da kad bi se recimo odradila kamera kao na "ground" levelu scene (ekrana) gde se recimo pri skoku kamera pomeri tek kad lik dođe do neke y koordinate, a ne da se pomera odmah... pogledaj doduše neke platformere (npr. super mario, giana sisters) pa da vidiš o čemu pričam. Zabole me oči posle recimo 20-ak minuta igranja ovako što mi se ne dešava često...
Ovde je problem kao i sa 30 fps, ja sam napravio grešku u početku pri određivanju vidnog polja kamere i njegovog porta na ekranu. Trebalo je više da "odzumiram" od lika, onda bi sve što pominješ bilo ako ne rešeno, onda bar manje uočljivo... al' ako probam sad da menjam, uništi mi i dizajn nivoa, faktor iznenađenja, skrolujuće pozadine se raspadnu... Lekcija za neki sledeći naslov i to je to


Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Kod drugog bossa (koji mi se najviše svideo doduše), muzika se gubi u trenutku kada me ubije, tj. kad izgubim sve živote. Naredni pokušaj igram skroz bez muzike, pa kad me opet ubije, muzika se vraća. Vidi da ispraviš da muzika radi normalno uvek. Ta muzika za bossa je po meni najbolja u poređenju sa ostatkom.
Popravljeno za sledeću verziju.

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Volume slajder za muziku i za zvuk u igri posebno. Hteo sam malo da smanjim zvuk iz igre da bih čuo muziku koja je baš tiha ali nisam mogao.
Ovo sam jednostavno ostavio za kasnije, ali da, postojeći slajder kontroliše samo muziku, ne i efekte.

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
ima jedna slovna greška u tekstu "I've got him now, there's no where to run". Trebalo bi nowhere.
Popravljeno za sledeću verziju.

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Ono što bih voleo da vidim u igri, čisto moji komentari, nema veze za prikazano, sve zavisi od tebe:
- recimo neki nivo sa screen of death, gde te nešto juri sa leve strane, dok se ekran pomera, a ti bežiš konstantno do kraja nivoa.
- powerup neki, recimo da uzmem štit pa da me zaštiti od jednog udara.
- recimo da se dobije jedan život na 100 zlatnika
SoD možda bude u petom svetu tamo pred kraj, ne volim takve stvari negde na početku, a i koncepcijski mi se više uklapa u tamnicu ispod zamka nego u močvaru itd.

Powerups za sad ne planiram, al' nisam planirao ni respawn pa eto sad postoji.

Ovo za živote mislim da nije potrebno jer imaš neograničen broj života i kotlić na svakom drugom nivou kad jednom krene da se pojavljuje... A za "old school" još nisam smislio pravila tako da bi tamo možda to moglo da funkcioniše lepo. Videćemo

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Toliko od mene u ovoj temi, nadam se da sam ti bar nešto pomogao. Odjava i kraj
Hvala!
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke