Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2006, 1:35   #1
Sallee
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Sunnyvale
Poruke: 362
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Sata cd-rom problem

Na primary ide imam hd ata i dvd
Na secondary ide imam cd rom lg
I sada sam ubacio jos jedan sata hard. E onda sam u biosu promenio na compatible mode i primary ata i sata. I sada je problem sto izbaci primary master hd ata i pr slave dvd, zatim secondary master hd sata ali cdrom-a lg nema nigde!
E onda ja prebacim sompatible mode ali secondary ata i sata, e onda izbaci da je primary hd sata i secondary slave cdrom lg.
E pa onda probam isto compatible ali samo pata onda uopste ne vidi hd sata sto je i logicno.
onda probam ehanced mode tu ubaci hd sata na third ide... samo da napomenem da dok sam sa onim compatible modom probavo da sam menjao jumper na cdromu i slave i master i nista.
Sada mi je rpoblem sto taj cd rom koji je zakacen na secondary ide na ploci nemogu ga ukomponovati sa sata i pata. Da li je to ikako moguce? To je prvo pitanje.

Drugo pitanje, da li je bolje da mi C particija bude na hd ata koji stoji kao primary u biosu ili da mi bude na sata hd-u koji je brzi od ata, i to ata hd je wd i ima 2mb buffer 100mb/s a ovaj novi sata hd je isto wd i ima 8mb buffer 300mb/s (znam da je u realnosti to manje)??? Ja sam napravio C na sata hd-u, i kada se butuje u biosu namestio da je sata hd glavni za butovanje, iako on nije primary u biosu. Sta mislite da li je bolje da OS bude na ata hard disku ili na sata hard disku kako ce brze raditi windows?
Ploca asus p4p800se
Ukratko:
Zasto nece da prepozna i cd-rom lg?
Na kom hardu ce brze raditi windows?
P.S. Racunar mi vecinom sluzi za internet.

Poslednja ispravka: Sallee (22.12.2006 u 4:08)
Sallee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke