Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2017, 17:11   #4289
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Zanimljivo, ako ni mikrofon ne pomaže onda je verovatno problem u softverskoj kompresiji zvuka prilikom snimanja videa. Moraću da isprobam kako se Redmi 3 ponaša u ovim uslovima.

EDIT: Izvršen test na mom kućnom HiFi pojačanom na nivo prosečne klupske svirke, vrlo kratko da me komšije ne bi mrzele. Zvuk na videu je vrlo kompresovan, ne prenosi dobro ni basove ni visoke, ali nema baš pucanja i krčanja. Mogu i da okačim video ali radije ne bih jer mi soba nije baš reprezentativno nameštena.

Zanimljivo glup detalj. Zvuk na videu je stereo i levi kanal se čuje bolje i glasnije. Tako je koliko god puta da probam. Malo razmislim i skontam, jbt. pa ovaj telefon ima samo jedan mikrofon, kakav crni stereo zvuk. Razmislim još malo i skontam da su koristili mikrofon za levi kanal a zvučnik na vrhu telefona za snimanje desnog kanala (to može da se radi ko nije upoznat, svaki zvučnik i slušalica mogu da posluže i kao mikrofon, samo ne baš dobar). Da budem iskren ideja im je krajnje glupa. Nisam to skontao ranije jer praktično ne snimam video a i ono malo što jesam sam gledao samo na telefonu koju nema stereo zvuk, ali kada se pusti na kompu čuje se jasna razlika u kvalitetu levog (dobar) i desnog (tiši, manje detalja) kanala. A u opcijama nema da se namesti da bude mono zapis. Izglupirali su se.

Poslednja ispravka: Aibo (16.2.2017 u 19:44) Razlog: Testirah
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke