Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2021, 19:57   #29
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Ryzen 5 2600x sa ASUS Rog Strix x470-F OC

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Na kojim frekvencijama i naponima?
Mnozilac x40.0 i dobije se 4000 Mhz na svakom jezgru a napon je bio valjda 1.312V......i to nije uspeo da izdrzi pola sata u najacem opterecenju u prime-u 95...da sam povecao napon na 1.325 ili nesto vise,verovatno bi izdrzao ali nisam hteo vise da se cimam sa tim naponom,tj da ga previse povecavam i "ugrozavam" procesor...

Napisah vec,na 4100 Mhz i nekih 1.375 je isto bio (relativno) stabilan,ali to je vec veliki napon......mislim da sve preko 1.300V je "opasno"...


Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Najveći benefit je u 1% low frejmovima, čisto da igra teče glatkije. U nekim zahtevnijim deonicama ili u igrama koje opterete svega jedno ili par jezgara kao što reče @ognjen_ogi, sa ~3.7GHz ne može da izvuče maksimum iz GPU-a, pa se dese frame drop-ovi na 45~55FPS dok GPU zauzeće spadne sa uobičajenih 99%. I, ako se baviš, npr. video editovanjem - brži je renderovanje i export zasigurno.

Zbog toga bih ja, ukoliko se postigne stabilna frekvencija, AMD R5 2600 klokovao preko Ryzen Master-a na 4.0~4.1GHz. Tako ćeš opteretiti CPU naponom samo kad se igraš, a u ostalim situacijama će biti stabilan, jer će biti na default frekvenciji i naponu. Sličan princip kao OC GPU-a.
Znam,meni je i bio cilj klokovanja da igra glatkije tece i da ima sto manje FPS dropova,pre svega zbog procesora......jer od kada sam uzeo 1080ti nekako mi se cini da je ovaj ryzen 2600 slabnjikav za nju i primecujem te fps dropove,a graficku nikada nisam video da je na vise od 85% gpu loada,a i to retko,obicno je na oko 70%...

Tako da je jedino pravo resenje neki novi ryzen 5600(x) ili eventualno neki ryzen 3600xt a ne klok ovog ryzen 2600.....ali cene su im sada nenormalne....

Poslednja ispravka: maxx (23.1.2021 u 20:07)
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke