Prikaz jedne poruke
Stara 4.1.2021, 20:08   #9
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom Re: AMD Radeon RX 570 ili nešto drugo?

Ovako, kompjuter koristi moj sin od 6 godina. Uglavnom igra Minecraft, gleda YT, igra neke male igrice... Kompjuter se dnevno koristi par sati, nekad se i ne uključi celog dana. Znači, ne radi se o kompjuteru koji radi 10-12 sati dnevno, već naprotiv 2-3 sata dnevno.

Moja namera je bila da poboljšam performanse, a ne da pravim gejming mašinu. Samo da se igrice tipa Jurassic Park Evolution mogu da igraju, pa makar i na minimalnim podešavanjima, pošto sam je pre neki dan instalirao, i sa postojećom konfiguracijom nije igriva ni na low podešavanjima.

Ja znam da vi verovatno imate barem 3-4 puta jače konfiguracije, ali valjda može da se kupi nešto što će:

* raditi sa no name napajanjem;
* podići performanse za igranje igrica za 20%;
* koštati 15ak hiljada dinara.

Ako krenem da menjam napajanje, da kupim grafičku, dodam ram, onda ću na kraju da kupim i procesor i matičnu ploču, i sve to će me koštati 800 evra.

Da sumiram. Treba mi grafička koja će biti unapređenje u odnosu na integrisanu grafiku koju sad imam, i koja će koštati 10-15.000, i koja će moći da se ubode u matičnu ploču, instalraju drajveri i da se igra igrica. Da li tako nešto postoji ili ne? I ako postoji, šta je to?

Hvala svima koji budu odgovorili.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke