Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2016, 12:09   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Autorska prava

Citat:
dzandza kaže: Pregled poruke
@Shonkas
Pre godinu dana pozove mene jedan covek i kaze stampao bi kalendare tiraz nekih 6-7 hiljada primeraka pa ako bi mu dao moje fotografije on bi mene potpisao kao autora i to bi mi bila dobra reklama. Ja mu kazem moze ali 20e po fotografiji posto meni ne treba reklama jer se ne bavim komercijalnom fotografijom (svadbe ,rodjendani itd) naravno nije prihvatio. E sad po tebi bi bilo u redu da taj covek preuzme negde moje fotografije i na tolikom tirazu uzme lepe novce a ja cije su fotografije ne dobijem nista.To ti ovaj zakon omogucava.
p.s.
Svaki put kad mi neko zatrazi fotografiju a nije u komercijalne svrhe dajem bez nadoknade.
Ne mogu da verujem da mu je bilo mnogo 240 evra, verovatno bi otišlo i za 200. Ne treba popustiti ima dosta ljudi koji se bave profesionalnom i nešto ozbiljnijom amaterskom fotografijom i ne treba da popuste. Lepo je gore neko reko da ljudi izlažu i živote i još više oštećenju preskupe opreme da bi došli do nekog ekskluzivnog snimka i da bi neka guz### iz fotelje to jednim klikom prebacila u svoje novine i nikom ništa. Evo tema i za Kuzmu i za Strazburg.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke