tema: Halo 2
Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2012, 14:44   #40
Crveni
Član
 
Član od: 9.4.2008.
Poruke: 88
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Pazi koliko sam ja skapirao, on i jeste kiborg. Mada napravili su te spartance kao neke super vojnike, ali Master Chief je i dalje kiborg, mislim da se to nije promenilo. Ujedno je i Spartanac. U Reach-u ima ona jedno sto je isto kiborg. Sve u svemu slazem se sa tobom da je prvi deo svakako najbolji, ali svi elementi iz prvog dela su ostali u svim, igra nije smanjena niti je od nje napravljen hodnik shooter. Svakako pohvalno. Prica je dobro pomerila balans sa Master Chief-a na Kortanu, bukvalno se cela igra vrti oko nje.
Pa i nije baš. Prvobitno su spartanci trebali biti kiborzi načinjeni od palih boraca (očajnički potez strane koja gubi rat, što je ujedno objašnjavalo mali broj istih - projekat je otpočet tek nakon gorkog susreta sa Covenantima i razvijan dugo u otežanim ratnim uslovima), ali je neko u marketinškom odseku mislio pa bi se mlađi igrači lakše uživeli u ulogu istih ukoliko bi oni bili ljudi (i tako dobismo "specijalce" na steroidima u custom šarenim odelima, umesto unificiranih kiborga opremljenim serijski proizvedenom delovima). Samo ćeš u prvom delu i čuti kako se Master Chief naziva Mark IV, dok se kasnije tvrdi da je deo Spartan II projekta (primetićeš da u prvom delu Master Chief ubacuje memorijski modul pravo u korteks, dok u kasnijim delovima na tom delu glave više nema portova, već se modul stavlja na zadnji deo kacige).

Što se tiče Catherine, nigde se ne navodi da je kiborg, već je predstavljena kao borac sa prostetičkom rukom, jer je svoju izgubila u prethodnim bitkama.

Jedan od elemenata koji atmosferu u prvom delu čini uverljivijom, je i taj što igrač tokom kampanje sa ograničenim ljudstvom vodi ogorčenu gerilsku borbu protiv nadmoćnijeg protivnika (što odgovara situaciji u kojoj se našla posada usamljenog i oborenog bojnog broda). U kasnijim delovima se provlači priča o masovnim odbrambenim bitkama za Zemlju, a kada prelaziš kampanju nečeš sresti ništa više saboraca ni tehnike nego u prvoj igri (nemogu da se setim ni jedne igre koja je uspešno kreirala osečaj epske bitke, tako stvarajući utisak kod igrača da je on samo jedan pojedinac u opštem kuršlusu, a ne čovek-armija). Poslednji put kada sam se prethodnom ponadao, je bilo kada sam video ona trajler za ME3, u kojem
Shepard na čelu armije kreće u oslobođenje Zemlje (a svi znamo kako se to završilo).
Crveni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke