Prikaz jedne poruke
Stara 23.7.2007, 19:13   #14
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Problem: Kompjuter "ćuti" kada se uključi

Citat:
ShadowMind87 kaže: Pregled poruke
Imam slican problem.

Naime, pre neki dan sam radio na racunaru i on se iz cista mira ugasio. Kada sam pokusao da ga upalim nije hteo.

Tacnije, maticna ploca dobije napajanje (led dioda na ploci svetli), kada ga ukljucim on zavrti kuler od procesora i cujem kako proverava hard ali nista vise od toga, tako stoji sve dok ga ne iskljucim. Ne salje nikakav signal na monitor (monitor je u stand by rezimu). Proveravao sam sve kontakte, dobro ih produvao ali nista.

Sta da radim? Imate li kakav savet?
potpuno isiti problem sam imao, i ispostavilo se a mi je riknula ploca
a zasto je riknula? ne znam... mene zanima da li napajanje moze da radi posao, ali da to radi lose i da vremenom, malo po malo, unisti hardware? Sta se od problema najcesce desava kompu koji ima manje kvalitetno napajanje? Jer i kada sam zamenio plocu, opet se komp malo cudno ponasa pa ne znam na sta da sumnjam... Imao sam nekih problema sa resetovanjem a i dalje imam probleme sa ponekada jaaaako dugim ucitavanjem windowsa (najduze traje deo posle pojave windows logo-a pa do samog ulaska) i jos po nekom cudnjkikavom sitnicom (npr zvuk kvrckanja (slican onom kada se gasi komp tj. valjda iskljuci hdd) koje se ponavlja nekoliko puta na svakih nekoliko sekundi, dok na kraju ne ugasim komp). imajte u vidu da je komp sveze formatiran. ako vas zanima konfiguracvija, bacite pogled na profil (jedino sto komp vise nije OC-ovan, samo jos nisam promenio u profilu)...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke