Prikaz jedne poruke
Stara 22.5.2014, 15:50   #704
Sinisa Milovanovic
Član
 
Član od: 18.7.2009.
Lokacija: Zavičaj
Poruke: 243
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
Pozdrav kolege forumasi,

Imam jedan problem sa DVD ROM-om ...
U pitanju je asus cb5216A uredjaj koji mi na starom kompu sa epox maticnom radi ko sat , a kada probam da ga prebacim u "noviji" komp sa intel augsburg D915gag plocom odbija da ga prepozna ....

BIOS ga prepoznaje najnormalnije i vidi ga kao PATA SLAVE sa normalnim imenom i oznakom asus cb5216A, ali kada udjem u windows tada optika nije prepoznata ....

Nema ga ni u
1)my computer
2)device management(prepoznat je pod drugim nazivom i sa nekom dugom oznakom, ali ne kao asus cb5216A kao sto je u BIOS-u i na starom kompu)
3)Softweri za rezanje ga ne prepoznaju
.... nista

Probao sam da skinem flash za njega i izbacuje mi eror da optika i flesh koji zelim da instaliram nisu kompatabilni ...(dok mi je na starijem kompu najnormalnije felsovao)

Pokusao sam da izbrisem demon tools i slicne programe za emulaciju diskova i opet nista

Pokusao sam i onaj trik sa registrijem gde se brisu Upper i Lower filters iz Current Control Set-a i opet nista ...

Ne znam sta da radim sa njim ni kako da resim ovaj problem, optika mi je hitno potrebna za noviji komp a ovaj nece da ga prepozna ...



Jel moze neka pomoc ?

Hvala
Мени је једном овај програм решио исти такав проблем,програм је бесплатан па пробај Tweaking.com - Windows Repair можда помогне,као што ћеш видети на слици та опција ти је под бројем 17,а можеш и цео вин да претитраш са осталим опцијама,мало дуже траје али решиће ти гомилу грешака
Sinisa Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sinisa Milovanovic na korisnoj poruci:
culer (22.5.2014)