Prikaz jedne poruke
Stara 21.7.2015, 14:54   #7
brane88so
Novi član
 
Član od: 13.3.2009.
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dal' je to maticna, il' ko zna sta li je...

Uspeo sam da ga pokrenem, bez da kupujem plocu, sva sreca...

Sve kablove, memoriju itd. sam ponovo pretresao, ali sam pri vracanju 4-pinskog kabla, "ubo" drugi, jer napajanje poseduje dva. I odjednom komp. se pali, i dolazi redovno do windows logo-a i restart. Zasto je odjednom proradio ne znam, jer sve ostalo sam probao i nije hteo tj., radi ali onako kako sam opisao u prethodnim postovima. To sa 4pin sam odradio pukim slucajem, i taman sam hteo da odustanem, i pokrene se. Mada je i sa izvornim 4pin konektorom radio pre koji dan...

Razlog restarta:

Odnesem hard kod druga, kod njega digne sistem. Kod mene on na delic sek. pokaze cuven i Blue Screen. F8 stopiram i zapisem kod 0x0000007B, izmedju ostalog neki standardan tekst, proverite viruse, hard itd.

Cackao sam na netu preko moba, i gomila mogucih uzroka i resenja, ali jedno sam zapazio, da je moguc problem u sata postavkama u biosu.
Meni je namesten na ahcp, i imam opciju ide, namestinam na nju i restart.
Promenim u registry bazi vrednosti, i sada dize i sa ahci modom.

If your system works in IDE mode but not in AHCI mode then the following procedure should solve the problem:

1) Run the Registry Editor (regedit.exe)
2) Navigate to Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Msahci
3) Set the "Start" value to 0 (zero)
4) Navigate to Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\Pciide
5) Set the "Start" value to 0 (zero)
6) Shut down
7) Start up again, but before Windows boots go into the BIOS configuration screens and change the disk mode to "AHCI". Save the new BIOS configuration and restart so that Windows boots.

When Windows starts, it will detect the change, load new disk drivers, and do one more reboot to start up with them.


Prva vrednost mi je bila na 3.


Hvala svima na pomoci!
brane88so je offline   Odgovor sa citatom ove poruke