Prikaz jedne poruke
Stara 15.1.2013, 22:45   #4
problemNo1
Član
 
Član od: 16.10.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Java Mail/Groovy Mail

Razvijam aplikaciju u Cloudify . To je sistem za praćenje raznih čudesa (resursa, niti itd), s tim što trebam nešto izmeniti a nešto dodati. Na nekom sam probnom radu za kanadsku firmu. Jedan od zadataka mi je da omogućim slanje alerta na email. Pošto nisam imao iskustva sa programiranjem groovy skripta, a Cloudify to koristi, treba mi pomoć nekoga ko je radio sa groovy fajlovima. Koristio sam neka rešenja sa neta (jedno od njih je recimo ovo: http://yves.vindevogel.net/projects/..._Groovy_script) ali dolazi do greške, da ne može učita klase MimeMessage i InternetAddress (dslEntity: 157: unable to resolve class MimeMessage) iako sam gore učitao pakete i stavio mail.jar u moj_jdk/lib folder. Gde grešim? Kako biste vi rešili ovaj problem sa emailom? Naišao sam takodje na primer slanja email pomoću AntBuildera ali ni to nije radilo (nije bilo greške ali mail nije poslat). Nisam siguran kako bi koristio čist java kod u groovy fajlovima pa bi molio za objašnjenje. (u tom slučaju bi verovatno koristio Java Mail API). U svakom slučaju meni je bitno da radi a kako bi to ostvario nije bitno. Da li mi za smtp treba svoj server ili mogu da koristim i Googlov kao u datom primeru? Takodje, može li neko "srpsko" objašnjenje šta je to Ant , šta Maven a šta String (ne String kao tip podataka u programiranju) i zašto Groovy a ne Java.

Verujem da se malo ljudi srelo sa pomenutom terminologijom jer koliko znam nije dosta popularna kod nas (možda grešim) i pretpostavljam da će tema imati mali odziv ali svaka informacija bi mi bila DOBRODOŠLA i bio bih stvarno ZAHVALAN na pomoći.

Pozdrav,
Aleksandar
problemNo1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke