Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2019, 12:20   #3503
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Kaze da je taj cisco podesen na 300/20 a eto koliko uvece meri, evo malopre sam ga probao i meri manje nego ovaj novi beli. Ja nikad nemam 300, tokom dana bude 220-250 ali sa mts-ovog servera i nije uopste merodavno kad pocnes da skidas sa steam-a recimo. Steam uvek skida maksimalnom brzinom. Najrealnije je bilo kada je na speed testu bio sbb server i kad preko njega izmeris ali od veceri kad sam ja krenuo po komsiluku da teram ljude da vidimo i izmerimo on nestade. Sutradan i zgrada ispod se ispostavi da brzina uvece 30 a na drugom cvoristu.

Tehnicar rece da stvarno nema pojma sta je to u pitanju. Sada priznade da nije problem do mene nego je ceo grad ima problem. Oni ljudima prodaju pakete sa tim brzinama a uopste tih brzina nema. Sad ide teorija da ih telekom sabotira, da oni u Boru imaju zakupljene portove kod telekoma pa ih on sabotira. Tako sad prica pricu. Rece da ce da prosledi nadleznima pa nek oni vide sta ce da rade. On ne zna sta je to. Merim na tom "testnom" i dalje, brzina uvece a i tokom dana uopste nije konstantna i jos merim na mts Beograd serveru. Sad je ova brzina



Uvece kad se svi nakace to bude 15. Imam utisak kao da ceo grad ima neku limitiranu brzinu i onda se to sve deli na ukupne korisnike pa koliko ko povuce. Stvarno tako izgleda to uvece.

Ajde jos neko iz nekog grada ko ima eon neka izmeri pa nek me kaze da li je brzina ta koju placa. Cisto me zanima da znam sta da im pisem u dopisu u ponedeljak.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke