Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2007, 11:55   #1
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Sharing internet connection i LAN.

Interesuje me da li je moguce da u isto vreme 2 kompjutera budu u LAN-u i da dele internet konekciju? Situacija je sledeca. Kupio sam solidnu masinu pre par dana, Intel Core2Due 1.6, GeForce Nvidia 8500GT, 1gb 677mhz DDR2, Hard disk 140 gb, i sl.... Imam ADSL 512 (koji uskoro treba da bude prebacen na 1024 kako kaze telekom

Na novoj masini imam integrisani ethernet kontroler (ako se to tako zove) i koristio sam ga za povezivanje na internet (adsl ruter (valjda) - utp kabal - ethernet kontroler). Na staroj masini imam mreznu kartu koju sam ja kupio pre mozda 2, 3 meseca i tu sam istu vrstu konekcije ka internetu koristio.

Prekljuce sam prikacio ove dve masine preko utp kabla (valjda je utp kabal, plav je ) i lan je radio solidno, osim sto je pisalo limited or no activity... Onda sam dosao na ideju da podelim internet konekciju. Na novu masinu sam ADSL ruter povezao preko USB-a i intstalirao dravjere, sve radi lepo. Povezao sam masine preko utp kabla, sve radi lepo.

A onda pocinju muke. Citao sam neki tutorial na netu i pravio ICS server ali na kraju nikako nisam mogao da napravim bridge izmedju lan i internet konekcije. Nesto sam budzio i budzio 2 sata i na kraju sam uspeo... Ne znam ni sam kako

Dakle, valjda cu opet uspeti da provalim kako sam to uradio, pa me interesuje kako mogu ja da podelim tu internet konekciju na 50% 50%, ako je to uopste moguce? Takodje sam pokusavao pri toj situaciji na primer Warcraft da igram u lanu ali nije htelo. Skinuo sam neki program WinGate i on vidi obe masine, ali jedna je u nekoj Internet grupi a druga u Workgroup. Proverio sam workgroup i obe masine podesio na INTERNET (kako sam stavio kada sam pravio onaj small office or network) ali nista...

Hvala unapred
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke