Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2018, 12:44   #82
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Komentar sa pljuvanjem poznatih & priznatih teoretičara ("idioti"), bez argumenata. Takva priča nema nikakvog smisla - prerasta u "svađu na pijaci".


Mislim, slažem se da Nobelova nagrada nije apsolutno merilo i da je sasvim OK da se sa nečim ne slažeš, misliš da je pogrešno, ali kad nobelovac i profa na (poznatom & priznatom) univerzitetu nešto kaže, to zaslužuje barem argumentovanu kritiku, ne "pusti idiota". Barem po mom mišljenju.

Pa ne znam, neka prvo Krugman pokaze i dokaze zasto obavezni drzavni penzioni Fondovi nisu jedna bolesna i oloska stvar, i kako ke moguce da postoji ekonomski sistem gde nema niti jedne jedine recesije, i ja onda o njemu necu pricati kao potpunom idiotu, kuji svesno lupeta anti-ekonomske baljezgarije, da bi pokupio pare od glupe mase koja je zatupljena levicarskom kulturom. Sad, sto ekonomskog Nobela dobijaju i oni koje otvoreno propagirajuoni koji pljuju po ekonomiji, to nije moj problem, vec problem ovih koji dodeljuju Nobela. Mislim, Krugman i svi ti neo-Kejnz bolidi znaju kako i zasto funkcionise u stvarnom svetu, ali zbog kinte koje dobijaju od laicke javnosti, trpaju neke svoje pomahnitale gluposti, koje veze sa vezom nemaju. Sto ih uz sve to cini i jako nemoralnim osobama. To je kao kada neki biolog propagira kreacionizam za pare.
kami je offline   Odgovor sa citatom ove poruke