tema: [Mobilni telefon] Cubot GT99
Prikaz jedne poruke
Stara 6.12.2013, 2:33   #13
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Update 1.1 - dodajem još nekoliko zamjerki na telefon

Poslije sedmicu dana korištenja, našao sam mu još nekoliko mana:

- Preciznost displeja je manja uz ivice, pogotovo lijevu i desnu. Ne utiče puno na rad, osim što ponekad pravim greške pri kucanju u potrrait mode-u, kod slova "q", "w", "o" i "p", jer se ona nalaze prema lijevo odnosno desno na tastaturi. Multitouch Test pokazuje da je u toj zoni, oko pola centimetra od ivica, manja preciznost displeja, ali opet naglašavam da je jedva primjetno i može smetati samo ako tražite dlaku u jajetu, ili jaje u dlaci, kako god.

- Druga stvat je problematičan GPS i on pogađa većinu kineskih telefona, dijelom zbog MTK procesora, a dijelom zbog toga što Kinezi ne znaju dobro postaviti i napraviti antenu. Već sam se prije informisao o ovome i vidio da rijetko koji Cubot GT99 ima normalan GPS, kod većine je slab signal i treba dugo vremena da nađe nekoliko satelita i da uhvati "lock" pozicije, ili GPS nikako ne radi. Kod mene je izgleda ovaj drugi problem. Ali to mi ne smeta jer GPS praktično nikad ne koristim i nije me zanimalo da li radi ili ne. Postoje software-ski tweak-ovi, kao i improvizovanje i lemljenje nekih žica i folija da bi GPS radio koliko-toliko normalno, ali pošto meni to nije bitno, ja sam odustao poslije dva bezuspješna pokušaja nalaženja GPS pozicije. Ali, iako se ne smatram prevarenim ili oštećenim, zatražio sam povrat dijela novca od PandaWill-a sa priloženim dokazima, posredstvom PayPal-a, u iznosu od 20 američkih zelenih papira. PandaWill je odbio i ponudio mi 10 dolara, što sam ja prihvatio jer nema smisla da insistiram na nečemu što mi nije bitno, a uz to sam telefon dobio jako povoljno.

Da sad ne mislite da je ovo obični krš, sve ove zamjerke (i one iz prvog posta), pa i ova za GPS koji mi i ne treba, su sitne i beznačajne i ja sam krajnje zadovoljan telefonom i to je jedino bitno na kraju.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke