Prikaz jedne poruke
Stara 15.9.2012, 0:53   #1
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa Maticnom plocom A8M2N-LA

Zdravo,
ja imam maticnu plocu K9N6GM



Ali mi se cesto desava da mi pukne browser, tj ovo:



Gledao sam neka uputstva na google, cistio od virusa kompjuter, cekirao particije, ali nije pomagalo, ona sam naleteo na jeftin hard disk i kupio ga i racunao da nema virusa ali to nije pomoglo. Zatim sam sumnjao na kondenzatore, neke koji su mi bili malo naduti i sumnjivi sam menjao ali ista prica sto se tice sistema, imam dve ram memorije i ako ih ne ubacim savrseno dobro nece kompjuter da se upali, pa sam mislio da nije nesto u redu sa njima pa sam izvadio jednu da bih video sta ce se desiti, ali opet je isto radilo. Nisam pomenuo da mi se racunar restartuje kad ga opteretim, tj kad otvorim vise kartica na chrome u isto vreme. Tako mi je izgorela i graficka pa sam sad na integrisanoj.

Sve ovo pricam da bi ste znali sta sam radio da se resim ovog problema i da nista nije vredelo.

Onda sam na limundo video jeftinu maticnu plocu, onu iz naslova A8M2N-LA i resio da zamenim maticnu, jer ima isti socket i integrisanu graficu pa ce vadlja i problemi sa restartovanjem i ovim odozgo, sto nemam pojma sta je da prestanu.



Kad mi je maticna stigla i prepakovao moje komponente dobio sam ovo na ektranu:



pa sam mislio da je problem zapravo u procesoru i kad kupim novi da ce sve moje muke biti resene, bas pre par dana sam kupio novi procesro, do duse ne neki prejak ali AMD Athlon x2 +3800 ako se ne varam. Napakovao ga na ovu maticnu ali sam dobio istu sliku odozgo, kad sam procesor stavio na staru maticnu onda je sve bilo ok i nestao je problem sa restartovanjem, pa mislim da je procesor tu predstavljao problem, ali jos uvek imam problem sa browserom i to uzasan, moram po 10 puta da udarim refresh dok se ne ukljuci da radi, radi 10 minuta i onda sve iz pocetka.

Maticna mi dozvoljava pristup biosu i on prepoznaje procesor pa evo i te slike:



To je moj stari procesro jer je nov u staroj maticnoj, stavio sam mu i pastu pa da ga ne vadim.

Sve je ovo zbog problema koji imam sa browserom i mislim da je hardver krivac, jer sam i linuks instalirao pa se isto ponasao tako. Ako mozete da mi pomognete da popravim novu maticnu ili pak da resim problem sa starom bio bih veoma zahvalan.

Unapred hvala, Stefan
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke