Prikaz jedne poruke
Stara 18.4.2011, 23:50   #2
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Da li neko ima potvrdu za ovo...
Danas sam odgledao prvu epizodu serije Game of Thrones koja je juce imala svetsku premijeru.

Cim sam saznao za seriju potrcao sam da je pogledam zaintrigiran epskom fantazijom iako ne poznajem knjige uopste. Neko je u sali napisao da je ovo "Sopranovi u srednjem veku" i nije toliko daleko od istine. Naime, ako je sudeci po prvoj epizodi, akcenat ce dosta biti bachen na odnose izmedju likova, spletkarenja, afere i sl., i ono sto je verovatno osnova cele priche - borba za prevlast u mitskom kraljevstvu.

Ambijent je mnogo vise klasicni srednjevekovni nego fantazijski za sada, i to u nesto mracnijem tonu. Iako za sada i nema nekih spektakularnih scena u maniru Gospodara Prstenova, briga o detaljima je vidljiva koja doseze od scenografije utvrdjenja ili gradskog trga do najsitnijeg zareza na streli.

Kad smo kod "Gospodara", dobar deo hajpa koji je okruzivao seriju je naravno i zbog "Boromira" koji predvodi glumacku postavu kao vodja neke severnjacke pokrajine u kraljevstvu i daje potrebnu dozu harizme seriji. Pored Shona Bina, za sada niko nije posebno upecatljiv osim solidne mladje postave, a treba i spomenuti "novog Konana" u dolazecem filmu, koji bas ovde i ima ulogu vodje nekog varvarskog plemena pa mu ovo dodje i kao "generalna proba".

Posto nemam pojma o knjigama, ne mogu da sudim koliko je sve to verno preneseno, ali generalno "ako se po jutru dan poznaje", mozda sam malo vise ocekivao "Gospodare" a manje "Dinastiju", iako ne tvrdim da spoj ne moze biti ok i da nece naci svoju publiku, pogotovu jos kad se dodaju i obnazene grudi koje po pojavljivanju u prvoj epizodi ozbiljno konkurisu broju maceva i strela

Zakljucak: Iako me prva epizoda nije odusevila, ispraticu u kom pravcu ce se serijal razviti.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
milos538 (17.5.2011), Pjanovic (27.6.2011)