tema: [Mobilni telefon] Google Nexus One
Prikaz jedne poruke
Stara 1.5.2010, 6:40   #4
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Google Nexus One

Ostalo

Bateriju nisam testirao u smislu "aj' sad da vidim kol'ko će baterija da izdrži". Neko moje iskustvo mi govori da sa normalnom upotrebom baterija će biti potpuno prazna na kraju drugog dana. Srećom, softver u sebi sadrži aplikaciju koja se zove "Battery Manager" u kojoj možete videti šta troši najviše struje. Kod mene je u pitanju 90% displej, 10% sve ostalo.

Telefon ima procesor od 1 GHz, RAM od 512 MB, ROM od 512 MB, i dolazi sa microSD karticom od 4 GB (može se ubaciti do 32 GB kartica). Takođe ima i GPU sa OpenGL podrškom (puštanje HD videa je skroz glatko). Meni smešno kad pomislim da je ovaj telefon hardverski jači od mog prvog računara koji sam pazario 2001. godine. Iako CPU radi na dosta visokom taktu, nisam primetio da se telefon nešto posebno greje. Maločas sam u autu slikao nešto pa sam zaboravio da ugasim kameru. Primetio sam tek posle sat vremena da je kamera i dalje uključena. Tada se telefon zagrejao.

Dosta ljudi se žale na 3G konekciju to jest da gubi 3G signal i da "silazi" na EDGE. Mene lično to ne interesuje jer uglavnom koristim WiFi (802.11n je podržan), ali ako vi koristite 3G, možda treba obratiti pažnju na ovo.

Sve u svemu, ovo je zaista odličan telefon i preporučio bih ga svakome, a sa mojim mišljenjem se slažu i većina drugih vlasnika Nexus One. Ja sam ga kupio unlocked za $580. Može se kupiti i preko ugovora za $200, ali onda je najmanji mesečni trošak bar $80...

Ako imate pitanja, samo napred
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke