Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2009, 0:27   #23
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Mislim da je to bila 2004. godina. Za Linux sam saznao od druga iz škole, i tom prilikom naučio da je to još jedan OS za PC, da je besplatan i open source. Sam sam ga instalirao bez prisutne pomoći (ext3, swap i tako to), a to je bio onda Mandrake Linux 10.0

Čini mi se da je u to vreme bilo dosta teže pronaći sve drajvere za Linux nego što je danas za Mac OS X. Nisam uspeo ni internet da osposobim zbog win modema (koji još imam), a grafiku i zvuk jesam.

Iz nekog razloga sam stalno imao neke probleme i crash-eve, al tada nisam ni znao mnogo o terminalu niti o načinu na koji se instaliraju programi (paketi) tako da sam ga posle nekog vremena batalio (nemojte me na stub srama zbog toga). Jednostavno mi se činio ne baš jednostavnim za korišćenje.

I od tada sam na dobrom starom Windowsu. Stoga smatram da mi je dosada jedini ozbiljan izlet iz Windowsa ovaj Hackintosh projekat koji nikad sa kompa neću skinuti i zbog koga sam kupio drugi hard.

Ali kako se izlazkom Ubuntu-a na čelo Linux famijije open source svet verovatno počeo standardizovati sve sam u iskušenju da se okušam ponovo i mislim da oću.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke