Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2018, 22:09   #94
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 7/2018 "Pobedili smo"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
To sto ti mislis da je moguce da se radnik u teskoj industriji poredi sa Lordom na nekom pasnjaku, pa govoris kako je dokaz da je kapitalizam los to sto su Lordovi bili u boljem polozaju od radnika, to je posebna vrsta levicarske pomahnitalosti, na nivou one kao kada bih ja patio sto ne mogu da imam sex sa Andjelinom Dzoli.

Za tvoje seksualne aspiracije ti ne mogu pomoći. Mene da kopka, ja bih barem pitao, to ne košta.


Uglavnom, za razliku od mnogih menadžera i kapitalista, kada vozači autobusa i đubretari počnu štrajkovati, bude opšti najeb. Naravno, hard-core kapitalisti koji lopatu u životu nisu podigli će krenuti odmah sa: "to može svako". NE MO ŽE. Isto kao što ne može svako biti dobar bankar i sl.


Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Naravno, pod pojmom 'radnici' ne podrazumevam ove koji rade za drzavu, i ove koji koriste drzavne regulacije, jer oni imaju povlasceni polozaj na trzistu rada u komunizmu, i to je jako, jako lose.

Pričaš o povlaštenosti u sistemu gde je odnos najmanje plaćenog i najviše plaćenog posla ispod 1 naprema 10, a ne pričaš o povlaštenosti u sistemu gde je odnos zarade 1 naprema milion.


https://www.youtube.com/watch?v=4K5fbQ1-zps
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke