Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2007, 12:59   #11
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: [AAR] Neverwinetr Nights 2 - Potraga

Još Duergara. Snašla ih je ista sudbina kao i njihovu sabraću.
- U susednoj prostoriji sam ugledao Galena, trgovca. Pa on je trgovac sa seoskog kupa! Ono se izgleda njegovi telohranitelji bore da ga zaštite od nekoliko Duregara. Napali smo ih iznenada sa ledja.‚‚U pravi čas‚‚ uzviknu Galen. Vidi se da mu je pao kamen sa srca. Ipak me je prepoznao . Setio se Daeghunovog klinca. Zahvalio se od srca (novac naravno, ne bi ni pomislio da da) i pobegao iz gostoinice sa svojim telohraniteljima.
- Ima ih još, osetio sam. Morali smo da proverimo i druge prostorije.
- U daljini smo videli dva Bladelinga kako se spremaju da zadaju završni udarac nekoj osobi. Jedan iznenadan skok, i Bladelinzi su ležali mrtvi. Opet. Kako? Ubio sam ih u trenutku. Šta mi se to dešava?
- ‚‚Hvala vam‚‚, reči koje su me vratile u realnost. Čovek se još tresao. Strah mu je sijao iz očiju. Smirio sam ga. Verovatno je ona žena tražila da njega spasemo. Otpratili smo ga u prizemlje.
- Dugo Gera (tako se zvala) nije ispuštala svog muža iz zagrljaja. Zatim se okrenula i pružila mi vrećicu sa zlatnicima. Odmerio sam ih. Skromni ljudi. Putuju verovatno svom domu. A ko zna koliko je daleko. Možda imaju i decu. Možda su želeli da im kupe nešto. Učtivo sam odbio novac. Žena je htela da mi poljubi ruku i kleknula je. Istrgnuo sam ruku i podigao je. Ne želim da mi se klanjaju kao nekom kralju. Spakovali su stvari, zahvalili se i napustili gostionicu.
- Probao sam da saznam neku informaciju od vlasnika. Ništa novo. Putevima više niko ne patrolira, ne zna ništa o napadu na West Harbor...
- Ćutke sam izašao.
- Kalach-Cha...Kalach-Cha, zašto mi od jednom ta reč ne izbija iz glave. Zašto imam osećaj da sam ja povezan sa njom? Da li je to neka stvar....da nije to možda kamen koji nosim... ili neko za kim tragaju. Ne vredi mi da razbijam sad glavu time. Moram da nastavim ka Neverwinteru.
- ‚‚Pošto već idemo u istom pravcu, mogli bi zajedno da putujemo‚‚ , prenuše me reči iz razmišljanja. Ispred mene je stajao Khelgar, izgleda isto spreman za put.
- ‚‚ Zašto da ne, bolje ako nas ima više,bezbednije je‚‚ , odgovorio sam. Nisam želeo nikog da mešam u moju misiju, ali takodje sam znao i da će mi trebati prijatelji.
-Ka Neverwinetru, onda...

Poslednja ispravka: Red Dragon (13.12.2007 u 19:14)
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke