Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2021, 4:01   #206
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Serija se uglavnom dopada ljudima koji nikada nisu čitali knjige ili igrali igre, koji ne poznaju istoriju i mitologiju veščevog sveta pa ne znaju u kom pravcu ide priča ili šta može da se desi.

Baš sinoć sam sa drugarom stigao do četvrte epizode. Njemu, koji ne zna ništa o Witcher univerzumu, se jako dopada ali ja ludim koliko su se pos*ali po knjigama.
To je splačina sastavljena od delova knjige, igara i slobodne, "progresivne" interpretacije netfliks pisaca koja vizuelno dobro izgleda ali suštinu knjiga ne bi mogla da pogodi ni da im ova skače ispred nosa.

Deo sa Eskelom me posebno iznervirao, sve što su trebali da urade da scena bude prihvatljiva je da tog lika koji ni na jedan način (karakterni, moralni, vizuelni) ne predstavlja Eskela iz knjiga nazovu BILO KOJIM izmišljenim imenom, samo ne Eskel. Ali ne, ajde da uzmemo dobro ustanovljenog lika iz knjiga i da se popi*amo po njegovom karakteru, da ne kažu fanovi da smo ga izostavili iz serije.

Pa onda Jenefer u emotivnom razgovoru sa Tisajom - oblači se u haljinu iz koje su joj maltene ispale sise i dok Jenefer priča ja tu scenu treba da shvatim ozbiljno?!

Postoji razlog zašto za vilenjake treba birati lepe i mladolike glumce a to je - identitet.
U ovoj seriji ga nemaju jer se skoro po ničemu ne razlikuju od normalnih ljudi osim tih malih uložaka za uši. Ja nisam ni provalio da su ovo vilenjaci dok mi drugar nije rekao:




Pa čak ni rasa ne bi bila problem da je njihov fizički izgled u skladu sa kulturnom pozadinom vilenjaka, onako kako je opisana u knjigama.
I sad ja treba da prihvatim da su neki vilenjaci imali afro-frizuru iz sedamdesetih:



Henri mi je nešto bledunjav u ovoj sezoni iako mi se dopao u prvoj. Nije on neki glumački kalibar ali izgleda da je video u kom smeru ovo ide pa nešto izgubio entuzijazam.
Ne mogu da im osporim veći budžet ove godine, mesta su sjajna kao i kostimi i čudovišta. Vizuelno jako lepo, suštinski baš i ne.

Ironično je što ću celu sezonu odgledati do kraja, da baš vidim kako će da je završe.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Stenmark (21.12.2021)