Prikaz jedne poruke
Stara 24.8.2017, 16:41   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 4 [Global Snapdragon verzija]

Zvuk

Telefon sa donje strane ima dva speaker grilla ali nažalost u jednom je ugrađen mikrofon a u drugom se nalazi mono zvučnik. Pre apdejta koji sam dobio jutro nakon što mi je stigao uređaj zvučnik je bio malo tiši nego što bih želeo. Međutim, nakon apdejta zvučnik je značajno jasniji i glasniji i sada sam i više nego zadovoljan onim što pruža.

Izlaz za slušalice bez problema vozi moje Xiaomi Hybrid bubice i veoma su glasne. MIUI ima integrisane presete za Xiaomi bubice tako da se telefon dobro "kapira" sa slušalicama koje imam i zvuk je veoma dobar. Nisam neki audiofil tako da ne mogu preterano da komentarišem ali je za slušanje muzike i slično ovaj telefon prosečnom korisniku sasvim sigurno dobar izbor.

Ekvilajzer iz nekog razloga kod mene ne radi, kada mu pristupim Settings aplikacija me vrati na prethodni ekran. Verovatno bag koji će biti razrešen kroz neki apdejt. Iskreno, to sam tek sada probao prilikom pisanja ovog reviewa i nije mi palo na pamet da ga koristim jer ekvilajzere zaobilazim kao đavola. A mrzi me da restartujem fon da vidim da li će se problem ponovo manifestovati jer sam tu sad ušao pa ko zna kada.

GPS i senzori

Nema šta puno da se kaže o GPS-u - radi kao sat. Lociranje se dešava u roku od 1-5 sekundi, integrisani kompas radi odlično. Prisutan je i žiroskop. Senzor za svetlo je odličan. Proximity senzor je konfigurisan tako da radi tek kada je nešto baš blizu njega. Nisam siguran da li je to dobro ili loše jer sam navikao na osetljiviji senzor pa mi se desilo da par puta malo udaljim telefon od uveta dok smanjim zvuk i pritisnem nešto na ekranu.

Fingerprint senzor

Fingerprint senzor je smešten odmah ispod kamere, veoma je lepo pozicioniran i odlično radi. Moguće je dodati više otisaka prstiju. Očitavanje je praktično trenutno i veoma se retko dešava da je potrebno ponovo dodirnuti senzor da bi se otisak očitao kako treba. Sjajan dodatak već odličnom telefonu.

IR blaster i Mi Remote

IR blaster radi odlično, kontrolišem bez problema LG DVD plejer koji koristim preko aux samo zbog zvučnika koje ima. Sjajna stvarčica (pogodite ko neće plaćati klimu u Grčkoj dogodine). Mi Remote aplikacija je jednostavna, podržava ogroman broj uređaja. Uostalom, postoji još aplikacija na Play Store koje sigurno podržavaju još više njih.

Zaključak
Kada se uzme u obzir cena ovog uređaja realna ocena je 9/10. Ako zanemarimo cenu? Onda je to veoma jakih 8/10 zbog malo slabije kamere, praktično beznačajnih sitnih softverskih bagova i nedostatka Gorilla Glass ili sličnog stakla.

Impresivna baterija, sjajan ekran, okej kamera, lep dizajn, odlične performanse i gomila gimmicka kao što su fingerprint senzor, IR blaster, svi mogući senzori itd. upareni sa svežom verzijom Androida i svime ostalim što ide u paketu su odlična ponuda za 165 evra koliko sam ja platio ovaj telefon. Kako će se pokazati na duže staze? Ne znam, ali sam prilično uveren da će se pokazati odlično.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (24.8.2017), Filip89x (25.8.2017), JohnnyNT (24.8.2017), LoneWolf (24.8.2017), miloshbg (11.9.2017), shrafko (30.8.2017)