tema: Svrha ?
Prikaz jedne poruke
Stara 4.4.2017, 14:40   #2
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Svrha ?

Ja licno znam za dva nacina kako ljudi to upotrebljavaju.

1) Naprave mali PC od njega, pa ga vezu za TV recimo. Uz odgovarajuce senzore (posto je modularno), imas smart TV za 50-tak eur. Mozda i malo bolje od toga. Odlicno za nezahtevno koriscenje, poput filmova ili interneta.

2) Gde Arduino nije dovoljan, ide Raspberry. Kako sam ja citao, Arduino je idealan za manje sklopove sa radnjama koje se ponavljaju. Raspberry, s druge strane, je prilicno "pametniji". Moze da se koristi za najrazlicitije industrijske aplikacije - ukratko, automatizaciju. Drugar je hteo da pravi neki projekat gde ce jedan Raspberry vezan na omanji touchscreen da upravlja ogromnim sudovima za pretakanja i kontrolu kolicine i protoka smese u njima. Fakticki, Raspberry je ovde jeftin kontroler. Ubodes senzor, ako senzor kaze ovo, onda uradi ovo. Ako dugme kaze ovo, otvori ovo. Ako onaj senzor kaze ovo, onda promeni. Konkretno, recimo, susara za voce koja koristi cvrsto gorivo. Kontrolise dotok goriva, kontrolise brzinu ventilatora (prilicno njih), kontrolise temperaturu, vlagu i akanje svih parametara je moguce preko ekrana - temperatura je velika, ubrzaj ventilator rucno, podesi vlagu, itd. Zbog relativne jednostavnosti, otvorenosti i ozbiljne modularnosti, kao i malih dimenzija i cene, odlican je za ovakve stvari, ako se zastiti kako treba.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Starface (4.4.2017)