Prikaz jedne poruke
Stara 5.12.2005, 22:57   #9
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Vase iskustvo sa SBB-om

Kao prvo da kazem da sam ja korisni SBB-a, da ne bude da pricam nesto iz glave.

Svi home flat pakti su namenjeni surfovanju, a ne neogranicenom download-u (sto je isto i sa dsl-om, skysat-om itd. u home paketima). Brzine kao sto je recimo 128/256/512kbs su naznacene kao maksimalne moguce brzine, zavisno od paketa. Realne brzine su do 50% (pa i do 90%) manje u zavisnost od opterecenja u datom trenutku. Svi provajderi koji vide da se kucni/jeftini flat zloupotrebljava za ogromni download automatski smanjuju brzine korisniku, sto je i razumljivo, jer su u suprotnom na gubitku.

U biznis flat paketima lepo pise da je to zagarantovana brzina protoka, sto znaci da je u bilo koje vreme i za bilo koji download brzina ista i jednaka uplacenom paketu. Zato (i zbog fiksne IP) je biznis flat nekoliko puta skuplji od home flat paketa.

I ja bih voleo da za 20-30 evra dobijem stabilnu flat sa zagarantovanim brzinama od 5-10Mbs, ali treba se pomiriti sa cinjenicom da mi zivimo u Srbiji, gde nema infrastrukture niti zainteresovanih kompanija za tako nesto (zbog nepostojanja pomenute infrastrukture i maloga internet trzista = mala zarada i veliki troskovi po korisniku = velike cene = mali broj korisnika = nerentabilnost = zacarani krug.
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elementarna Nepogoda na korisnoj poruci:
Ivan_86 (4.2.2014)