Prikaz jedne poruke
Stara 14.1.2019, 15:02   #8
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sony TV Dead Pixel

Hvala svima na predlozima. Definitivno ću kontaktirati danas Sony-jev Call Centar pa ću da vidim šta će da mi kažu. Nažalost prošlo je 15 dana od kupovine TV-a. To pre neki dan s obzirom da je bila Nova godina, Božić...malo se odužilo pa je zapravo pre neki dan bio pre 15 dana (pogledao sam račun). Tako da mi otpada varijanta odustajanje tj raskid ugovora na daljinu zbog nezadovoljstva proizvodom u roku od 14 dana...

Ne znam što mi je uopšte palo na pamet da pokrenem taj dead-pixel check test. Ovako ne bih ni primetio jednostavno je TV prevelik da bi se u svakodnevnom gledanju to primetilo.

Taj jedan mrtav piksel mi ne smeta toliko koliko saznanje da daš tolike pare za TV, nov TV a ima defekt, a ovamo si šatro zaštićen kao beli medved - te 5 godina garancije, te ako ti se ne sviđa bez objašnjenja vratiš TV i raskidaš ugovor, ako se nešto pokvari u garanciji imaš pravo da ne prihvatiš popravku već da tražiš zamenu novim ili vraćanje novca i slične gluposti koje stoje u brošuri garantnog lista. Svestan sam da je ovo sve samo na papiru, a da u praksi to izgleda mnogo-mnogo drugačije.

U svakom slučaju ću probati barem da vidiš šta će da kažu. Ali ima i ovo što reče Aibo šta i da mi zamene tv novim ko mi garantuje da neće imati opet mrtve piksele ili još neke gore defekte kao što je još neko ovde imao problem sa isijavanjem svetlosti iz rama tv-a ili slično...
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke