Prikaz jedne poruke
Stara 17.10.2021, 21:50   #14732
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Dune



Verovatno najbolji sf film ove godine, a možda još i od Blade Runner-a 2049.
Knjigu sam davno čitao pa ne znam koliko su je verno pratili ali glavni događaji su obrađeni.

Vizuelno, film je poslastica i šteta bi bilo ne pogledati ga u bioskopu. Vizuelni aspekt filma je verovatno i njegov najbolji deo dok je priča solidna ali malo previše razvučena za moj ukus.
Glumačka postava je odlična, Timoti mi je savršen kao Pol Atreid a od ostatka ekipe svojim kvalitetom mi vidno odudara Rebeka Ferguson( kao gospa Džesika), jednostavno je stvorena za tu ulogu. Čak mi se i Momoa uklopio u film iako stalno igra jednu te istu osobu, tj. sebe.

Baron mi je što se dizajna kostima i šminke tiče donekle promašaj. Ok je ali ništa više od toga.

Muzička podloga je istovremeno i pogodak i promašaj. Hans Zimer je kao veliki fan Frenka Herberta navodno odbio Kristofera Nolana i rad na Tenetu da bi komponovao muziku za Dinu.
Ali meni se čini da se muzička podloga ponekad jednostavno ne uklapa u dešavanja na ekranu. Ima naravno fenomenalnih delova ali generalni utisak mi je pokvaren tim malim, neodgovarajućim izuzecima.

Bezveze je što je ovo prvi deo i nastavak sigurno nećemo videti u naredne dve godine (i to samo ako se film pokaže kao komercijalni uspeh).
Od mene 8/10.
Gde si gledao film?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke