Prikaz jedne poruke
Stara 18.10.2020, 18:02   #1
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Koju ****** plocu?

Nista, dodje vreme da se zameni prastari racunar, dok ovaj sadasnji jos uvek pokazuje znake zivota, a posto se ne da neko ocekivanje nekog osetnog smanjenja cena, osim uboda neke akcije. Ili da cekam Black Friday za 39 dana.

Sta mi je plan?


Pa nista posebno, zamenio bih trio cpu-mobo-ram uz novo kuciste zasad, kasnije bih dodao jos relevatnu graficku karticu.

Pucam na ryzen 3100, neki najjeftiniji ram 16gb na 3000mhz, kuciste, mislio sam na MS Cyclops V kao najjeftinije, ali bih mogao da dodam jos jednu crvenu u tom reonu, ako vredi.

Najveci problem mi je izbor ploce.


Ne znam da li da idem na b450 derivate ili ove nove a520, slicnog su cenovnog ranga, da ne govorim da ovih prvih ima pun *****. Inace izdvojio bih za plocu 8-9k, ali kako vidim, dodavanjem jos svega par hiljada, situacija se menja na bolje sto se tice izbora, pa ne znam gde da stanem, ili mozda je najbolje da uzmem onaj GBov S2H ili Asrock HDV plocu?

Iskreno, da li bih koristio crossfire ili overclock, ne bih znao da kazem, da mozda ne. Ali jedna bitna stavka kod ploce kvalitetniji audio, mada u tom cenovnom rangu situacija je vrlo jednolicna.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke