Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2009, 13:26   #155
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

A sada jedno pitanje za Wii hakere i modere ako su voljni da daju mišljenje.

Posle odlaska moje konzole u servis, meni je rečeno da je zamenjena elektronika konzole usled brikovanja i da je sada faktički kao nova. Usput je instaliran i wiikey2. Kada sam probao da igram igre, starije proizvodnje su radile bez problema, dok nove nisu bile ni prepoznate. Konsultovao sam se sa servisom da li mi treba možda noviji firmware za novije naslove i oni su mi rekli da slobodno apdejtujem najnormalnije preko interneta. Kada je Wii završio instalaciju firmwarea 4.2 prijavio je neki error, radio je jedno 2 minuta i opet se zabrikovao. Na svu sreću imao sam garanciju na popravku i onda su ljudi iz servisa (nakon ponovnog servisiranja) promenili priču.

Sada ispada da moram da se držim firmwarea 3.4, pošto sam ja instalirao hombrew channel još pri prvom hakovanju, a 4.2 ga ne voli...

Meni ovo liči malo na foliranje, pošto ako su zamenili komplet elektroniku kako može da ostane homebrew chanell? Posebno što nema ni traga od preloadera koji je isto bio instaliran. Da ne pričam da po svemu što sam čitao na homebrew wiki piše da 4.2 samo obriše homebrew, a ne da brikuje wii ako ga nađe.

Trenutno mi firmware 3.4 radi za sve živo i sve igrice sa updateovima propuštam kroz BrickBlocker pre rezanja. Problem je što planiram da uzimam Guitar Hero sa bubnjevima, a čitao sam da neke verzije (pre svega petica) instaliraju svoje IOS fajlove, pa me brine šta bi se desilo u tom slučaju. Posle toliko servisiranja bukvalno se ne usuđujem ni da priđem apdejtu, pošto mi je Wii više vremena proveo na servisu nego kod mene kući.

Da li je neko imao slično iskustvo i ima li tu leka za update?
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke