Prikaz jedne poruke
Stara 13.4.2007, 12:47   #18
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
Sto veci bitrate, odnosno velicina ili sto vise kanala zvuka, to znaci da je zvuk bolji! Veci bitrate - vise frekvencija, bolji zvuk... ali za to je potrebna kvalitetna oprema za slusanje, dok na prosecnim stereo krsh zvucnicima za pc covek ne moze da razlikuje mp3(192KB) od Audio diska... Probaj samo da pustis mp3 na bilo kom DVD-playeru sa 5.1 sistemom i na istom da pustis AudioCD i razlika ce biti ocigledna...
Pa nije bas toliko velika razlika u kvalitetu zvuka pogotovu ako se mp3 iskompresuje u 320kbps na 48KHz, bas sam pre jedno godinu dana kompresovao pomocu Audiograbbera na naj podesavanjima Koristio sam Lame Mp3 encoder u CBR modu , i kasnije sam na 24 bit creative kartici i Altec 5.1sistemu od 150 w pustao uporedno original i mp3 da pimetim kolika je razlika u kvalitetu, i chini mi se da nije ogromna.

BTW koji je po vama najbolji program i encoder za Mp3 kompresiju i da li bolje kompresovati u CBR (Constant bitrate) ili VBR (Variable Bitrate) modu, ja trenutno koristim Audiograbber v1.83 i LameMp3 encoder v3.97

Poslednja ispravka: oluja (13.4.2007 u 15:16) Razlog: spojene dve poruke
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke