Prikaz jedne poruke
Stara 14.9.2021, 17:20   #24
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Intel Rocket Lake

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Sve to znam vodeni carobnjace. Ovo mi zavrsava poso evo ima 7 godina.

Trenutno radi u paru sa GTX 1060 3GB, CPU po difoltu gusi grafiku, klokovan je vec prati dobro (klokovan uglavnom daje performanse kao i5 4460, naravno ne u svakom pogledu).

Obrati paznju na ovo citirano. Tih 1000 dinara u 2021 na oglasima nije isto sto i 50 i vise evra 2014/2015 na tim istim oglasima. Kao sto rekoh, po difoltu gusi konkretno ovu grafiku ali kada se overklokuje druga je prica. Nisam spustio klok jer treba da se ohladi nego vise da mu odam postovanje da ga ne silujem posto ne radim nista toliko zahtevno za CPU a stoji vec par meseci oveklokovan tako u prazno, ali kao takav cini rad u Windowsu mnogo tecnijim nego po defaultu sa RAM memorijom kao sto sam i opisao, bez obzira na SSD.


Pogledaj ovaj interesantan test i videces da cpu debelo podbacuje jedino u AES testu jer nema AES instrukcije kao sto je vodeni carobnjak i pomenuo. Ali svestan sam toga i kao sto rekoh, vrsi mi posao u ovakvom stanju i dalje. Ploca uspesno pegla 1.4v na 4GHz sa njenih 16 faza. Odigrao sam manje od 5 igara na ovoj kartici ali jedina igra koju znam da ukljucim povremeno je PUBG i tu ovaj procesor u oveklokovanom stanju drzi odlican FPS, oko 100 sve na max uz nesto snizene teksture zbog vrama ali ja volim tisinu pa drzim na oko 60% power limit jer se tad ziva ne cuje a CPU kuler 10% od max RPM-a u full loadu takodje necujan, napajanje necu ni da pominjem Corsair S12 platforma sa ADDA fanom se prakticno ne cuje za ovaj smesan load od oko 250w max. Kao sto rekoh, sve znam i znam da bi mogao neki upgrade da padne, mogu da priustim i najskuplji thread ripper ili i9 od Intela uz RTX 3090 ali koja je poenta kad bi bacio odlican polovan automobil u PC koji ne bi video mozda par igara i sluzio uglavnom za surf. Inace 1060 karticu sam kupio iskljucivo zbog PUBG-a jer prethodna nije imala dovoljan FPS igriv, znaci manje od 30 fpsa u 720p, sa ovom ide lagano na 100 ali zbog tisine kao sto rekoh drzim power limit https://imgur.com/a/E7W5K6o (ovo je stock @2.6 na 4GHz racunaj primetno bolji fps uz stabilniji 1% low). Iz mog iskustva, mogu samo da mu zamerim sto nema modernije instrukcije tipa AVX i AES i sto u igrama ima nesto veci stuttering od modernijih procesora.


A evo i jedan interesantan test gde moze da se vidi GPU usage kada je i5 750 overklokovan fino na 4GHz. Pri kraju klipa ima side by side ingame poredjenje koje je prilicno realno. Zanemarite jezik ako ne znate portugalski, mada grafici dovoljno govore. 4/4 vs 4/4 vs 2/4 vs 6/6, fino poredjenje bolje nego kad ga stave uporedo sa 6/12 procesorom u najnovijim nasloviom kojima odgovara vise od 4 threada i to jos sa stock brzinom.



8 anos de Core I5 - Primeira geração (I5 750) vs sétima (I5 7400) vs oitava (I5 8400) vs G4560



Kao sto voodoo rece, 10 generacija po 10% znaci 100% se napredovalo Ja bi najiskrenije izbegao 11 gen jer se nesto vise greje od 10 gen koji su uglavnom i jeftiniji.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke