Prikaz jedne poruke
Stara 27.9.2016, 19:53   #31
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Poruke sumnjivog porekla

Odes kod operatera tvoje mobilne mreze, i lepo pokazes sta se desava. Posto ce da se prave ludi, najverovatnije, trazis kontrolu i blokiranje tih brojeva zato sto takve stvari "ne smeju da se desavaju jednom ozbiljnom provajderu mobilne mreze".

E ako se i onda prave blesavi, pomenes par puta Trzisnu Inspekciju, i Zastitnika za prava gradjana. Veruj mi, neverovatno je koliko svaka firma promeni misljenje kad uvedes ove termine u razgovor. Ako treba, i prijavis ih. Procedura jeste, ali pravo da ti kazem, smucilo mi se vise sta rade, sto sa garancijama, sto ovakve stvari.

Meni nije ovako nesto stizalo, tj, barem se ne secam, ili nije stizalo dovoljno cesto. Ako se nigde nisi prijavljivao ili unosio broj telefona, postoji samo jedna druga opcija - te firme koje spamuju su dobile listinge od nekog (pogodi koga), i imaju ugovor sa nekim ko omogucava masovno slanje poruka po povoljnijim cenama - ponovo, pogodi sa kim. Provajder ovo, koliko ja znam, mora da resi. Ove stvari mahom funkcionisu na principu: "ako prodje, prodje", i najverovatnije ce da zagrebu uz zid cim im pokazes zube (samo nemoj nikog da bijes, pls )
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke