Prikaz jedne poruke
Stara 12.11.2019, 20:34   #803
Chodex
Novi član
 
Član od: 7.8.2018.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pozdrav,

od pre par dana mi se desilo da je ekran na PC-ju dobio pretežno žutu boju, tačnije sve je u žutoj nijansi. U trenutku kada se to desilo nisam menjao nikakva podešavanja niti instalirao drivere. Monitor koji imam je DELL IN2020, 1600x900 rezolucija, 60hz refresh rate, a grafička je AMD Radeon HD 7700. Pokušao sam sva moguća rešenja - menjao VG kabal, reinstalirao drivere/vraćao na starije verzije, proverio da li je grafička u ležištu. Takođe sam priključio drugi monitor i isti problem opstaje, stoga verovatno nije do monitora. Resetovao sam Color Management opcije, ni to nije imalo efekta. Night Mode nije uključen tako da nije ni do toga. Ništa od ovoga nije uspelo. Ono što se jeste desilo da se nasumično tokom tih deinstaliranja/reinstaliranja boja vrati na neko vreme na normalnu i onda se opet nasumično tokom standardnog korišćenja računara resetovala na ovu dominantno žutu. Ima li neko ideju do čega je, potencijalno rešenje ili jednostavno grafička crkava (pošto jeste starija jelte)?

p.s. pokušao sam da otvorim novu temu pošto ovo verovatno nije problem do monitora ali nije uspelo iz nekog razloga

Hvala unapred.
Chodex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke