Prikaz jedne poruke
Stara 18.6.2010, 14:46   #1
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Problem prilikom instalacije Ubunta

Koristio sam duže vreme Ubuntu 9.10 i nedavno prešao na 10.04. Sve je bilo OK dok nije počeo da zapucava i tad sam morao da ga restartujem. Kad sam rešio da ga ponovo instaliram instalacija bi se zaustavila kod kreiranja ext4 file system-a. Računar bi i tu zapucao. Da napomenem da imam, tj. imao sam dual boot, windows 7 i ubuntu 10.04.

Pomoću Gparted-a sam ponovo napravio particije i on nije uspeo da napravi ext4, a ni ext3 file system na datoj particiji. Uspeo sam jedino da kreiram ext2, pa da nakon toga kreiram ext4. Ali ovaj put instalacija je prošla korak kreiranja file systema i zapela kod kopiranja fajlova. Izašla je sledeća poruka:

The installer encountered an error copying files to the hard disk:
[Errno 30] Read-only file system: '/target/sbin/depmod'

Ne znam da je bitno, možda i jeste, u mom mestu nestaje struje skoro svaki dan, bar jednom i to na par sekundi. Tako da mi se računar do sad ko zna koliko puta nepravilno gasio.

Windows radi normalno, ne zapucava. Probao sam i da skinem ponovo ISO, i sa diska i sa usb-a. Probao sam i Mint, takodje i starije verzije Ubunta, ali nisam uspeo.

Zanima me, da mi nije otišao hard disk? Da li ovo može da se sredi ili moram otići po novi?

Hvala unapred!
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke