tema: Slusalice
Prikaz jedne poruke
Stara 9.8.2014, 17:58   #23
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Aj prekini da lupaš kontru samo.

Veća izolacija i tiše slušalice olakšavaju pravljenje kvalitetnijih slušalica jer za isti nivo zvuka membrana ne mora da se pomera puno, što smanjuje klipovanje i nelinearne karakteristike. Takođe utišavanje okoline povećava dinamički opseg.

A ako hoćeš da ideš busem sa neizolujućim slušalicama muziku ćeš ponajmanje čuti, što je dinamički opseg, a samim tim i kvalitet, nikakav. Ili ćeš da pojačaš do daske pa ćeš da štetiš sluh plus ćeš imati lošiji zvuk jer dovodiš membranu do njenog maksimuma i time dobijaš distorzije.

Opet, i ja sam napisao isto što i ti, zavisi od uslova u kojima koristiš slušalice, a ne od ukusa. Ako radiš nešto što zahteva da čuješ oko sebe onda ćeš naravno koristiti nešto što ti ne prigušuje ambijent, ali opet to nema veze sa ukusom nego je praktičan razlog.

Dakle, slabija izolacija u bučnim uslovima dovodi do lošijeg zvuka i tu nema pomoći. Dobra izolacija u tihim uslovima nije preko potrebna, ali ako se kupuju višenamenske slušalice uvek je bolje kupiti one koje dobro izoluju, pogotovo ako su bubice u pitanju koje se ipak najviše koriste van kuće gde je uvek veća buka nego unutra.
Znači, rekao si isto što i ja...kakve ćeš slušalice, zavisi od že5a i potreba. Izbor. Da su in-ear slušalice svje i svja, ne bi ni pravili druge...Ukus nema veze s tim.

I nisam ovde da bih se grudvao s tobom, batali taj ton. Kontamo, expert si za akustiku, a svejedno forsiraš jedan isti tip sluški, kao da su alfa i omega...trebalo bi da znaš bo5e.

Citat:
Technically, it's the volume level that can hurt hearing. Too loud for too long is the culprit. Not necessarily the proximity to the ear. So it could be argued that In-Ears used properly can help avoid some hearing issues. Since in-ears inserted properly can block outside sound, a listener doesn't technically need to turn up the volume quite so loud to compensate for the outside environment. Good sound quality can be heard at lower, "safer," volume levels. As long as one is mindful of not turning up the volume too loud, In-Ears can possibly help avoid some hearing issues.
Opet, ono šta sam i rekao...ne va5a ih slušati glasno jer će oštetiti sluh, lakše no drugi tipovi slušalica, jer leže dub5e. Nigde tu ne piše da su svi drugi tipovi slušalica inferiorni u odnosu na njih...jer nisu. Svake imaju svoje zvrčke...

Poslednja ispravka: Morca (9.8.2014 u 18:05)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke