Prikaz jedne poruke
Stara 28.5.2010, 21:06   #19
laki71
Član
 
Član od: 18.2.2010.
Poruke: 34
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zvucnici na laptopu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
U okviru Realtekovog audio managera otčekiraš opciju Mute internal speaker when rear panel has been set to output device, znači da bude isključena pošto je po defaultu uključena. E sad ne znam da li ti je Realtek zvučna, ali verovatno i kod tebe postoji nekakva slična opcija
Ni ja nisam mogao pronaci tu opciju... DeCoy je bio donekle u pravu, postoji nesto ali do zla boga zavuceno u programu...

Ja sam imao opciju koju je zeleo pokretac teme: Kad ukljucim zvucnjake ili slusalice ugradjeni zvucnjaci su i dalje radili...

Evo resenja:

Ovo je verzija mog drajvera.

Na sledecoj slici obratite paznju na malu ikonicu foldera pored reci Analog u gornjem desnom uglu. Klikom na istu dobicete prozor kao na slici:



Tu treba cekirati jedinu opciju da se pri prikljucivanju bilo koje opcije (zvucnjaka ili slusalica) pojavi popup prozor.

Kad prikljucite recimo zvucnjake dobicete ovo:

Na prozoru koji se pojavio trebate cekirati opciju koju zelite i odmah dole odcekirati da se isti prozor vise ne pojavljuje kad nesto ukljucite.

Samim tim ste odabrali kako ce se vas laptop dalje ponasati pri ukljucenju zvucnjaka ili slusalica.

Moj sistem je na nemackom jer zivim u Becu ali cu ispisati i na engleskom da bi svi razumeli:

Kopfhörer > Headset
Audioausgang > Audiooutput
S/PDIF Ausgang > S/PDIF Output

EDIT: Ovo je moj laptop: http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/3098

Ali moj ima HDD 2x250GB i jedan e-SATA...

Poslednja ispravka: laki71 (28.5.2010 u 21:37) Razlog: EDIT
laki71 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke