Prikaz jedne poruke
Stara 15.4.2007, 6:09   #100
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Zidovi i metalni delovi.

Za zidove nema potrebe mnogo da se mozga, posebno sad na početku. Stavio sam im neku plavičatu boju, pogledao sam moje zidove u sobi i ustanovio da zidovi imaju neki tanani specular... znači specular i glossines dignite na po 10, bump isto neki mali noise i to bi trebalo da bude to.

E sad, metal. Ufff... nikad nisam znao dobro da pravim metal.
Uglavnom, uzeo sam anisotropic shader umesto blinna da bih mogao specular levelu da dam jajastiji oblik. Digao sam specular level na 130, glosiness sam stavio na 50, i anisotropy (taj parametar daje jajastiji oblik) sam stavio na 70. U reflection sam učitao raytrace, za attuenation sam mu ponovo stavio exponential, stavio end na 500 (daleko pretpostavljam može metal da reflektuje) i za background u onom slotu sam stavio čuvenu sliku refleksije koja se dobija uz max "lakerem" i ukucao pod blur 20.
Evo okačiću tu sliku refleksije za slučaj da neko to nema.
http://www.imagehosting.com/out.php/i474481_Lakerem.jpg

Vratio sam se nazad i ukucao za ceo reflection slot 70.
Evo kako izgleda.



E sad, ako neko ima bolju ideju za metal, neka kaže (razmišljao sam i o raytrace materijalima, ali avaj, ni njih da podesim kako treba).


Staklo...
Najlakše za uraditi. Izaberite novi slot i tamo gde piše standard, kliknite i izaberite raytrace mat. Odčekirajte tamo gde piše transparency i ukucajte 85. Index of refraction (prelamanje zraka) je već po defaultu podešen na 1.55 što odgovara staklu, tako da je to u redu. Kliknite samo gde je reflect čekirano dva puta dok se ne pojavi fresnel. Specular level dignite na 80, glosiness na 50.
Eto to je to.

Evo čaše
(nešto je naš Nemos ovde zaebo u modelingu, pošto mi je u čaši dole neko crno udubljenje, pa sam napravio još jednu čašu nabrzinu).


Tamno staklo za stočić i police? Još lakše.
Samo prevucite stakleni materijal u novi slot, nazovite ga tamno staklo, smanjite transparency na 50, i za difuze izaberite neku tamniju sivu, skoro crnu.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke