Prikaz jedne poruke
Stara 22.6.2009, 8:11   #3
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: MYSQL i PHP i Apache

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Posto sam nov u ovome, zanima me :
- gde da skinem MySQL program, skinuo sam neki ali kad instaliram dobijem sledece mogucnosti MySQL Administrator, Migration Toolkit, Query Browser, koliko sam provalio ni u jednom od ovih ne mogu da programiram i da pravim bazu podataka. Skinuo sam neke silne tutorijale ali nigde nisam video kako izgleda interface MySQL kad se programira. Ako neko moze da mi posalje screenshoot prozora u kome se programira da vidim bilo bi gotivno i download link kvalitetnog MySql gde mogu da programiram
Za početak, pošto stvar nije baš preterano jednostavna, batali kratke savete i tutorijale koji ti neće reći mnogo. Ja bih preporučio knjigu koju je izdala Mikro knjiga (već je malo bajata, pa bi cena trebala biti prihvatljiva): "PHP i MySQL Razvoj aplikacija za web". Kompletno objašnjava rad sa MySQL-om kao i sa Php-om, uz praktične primere na kojima možeš da učiš.

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
- isto ovo mi treba i za PHP, skinuo sam zadnju verziju ali nigde nema gde ja mogu da programiram, a isto nemam pojma kako izgleda prozor u kome se vrsi PHP programiranje.
Kako EclipsE reče, možeš to da radiš iz bilo kog tekst editora. E sada, kada napišeš nešto u Php-u, potrebno je to postaviti na server sa kojeg ćeš to isto pozvati pa tek onda vidiš šta si uradio i da li si uopšte nešto uradio.
Preporuka: Xampp i Dreamweaver.

Citat:
vladakg kaže: Pregled poruke
Oni ostali koji ostavljaju poruke tipa mogao si da nadjes na google ili ovde da si malo bolje potrazio, ima slicnih tema, neka ne smaraju.Postavio sam 3 pitanja i zanimaju me 3 odgovora, sve preko toga me ne zanima. Ja nemam pojma sto se ovoga tice i zelim da naucim, a verujem da je nekome ko se razume dovoljno 2 minuta da mi da zeljene odgovore. Pozz
2 minute je vrlo malo za to što te zanima, a pristup ti nije baš dobar ako želiš da neko uopšte pročita do kraja tvoj post (a pogotovo još da ti i odgovori).
dbaja je offline