Prikaz jedne poruke
Stara 9.3.2006, 19:54   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: MPEG2 video audio sinhronizacija

Probao sam da uradim rip u CBR-u i raylika se smanjila na nekih sekundu ili dve. Efekat je tada još neprijatniji nego kada je deset sekundi u pitanju. Posle toga sam probao da kao ulaze u Vegasu koristim demultipleksirane verzije audia i videa i opet ista stvar. Stvar već užasno počinje da mi ide na živce. Napominjem da mi se ovako nešto prvi put počelo da se dešava kada sam sve radio u Vegasu. Možda je caka upravo u tome. Skidao sam i neke programe (ProjectX i DGIndex) koji navodno pronalaze rupe u zapisu ali ni to nije pomoglo. Najviše me buni to što je originalni grebovani materijal apsolutno OK a kada uradim montažu u Vegasu nastane haos koji sam pomenuo. Stvarno sam već postao malo očajan na ovu temu jer skoro dve tri godine pokušavam da pronađem neki sistem za prebacivanje sa VHS-a na DVD ko čovek a ono ispadne da ne zaživi da funkcionalan dočeka prvi rođendan.

Dođe mi da se vratim na Premiere ali mi se stvarno u njemu ne radi jer mu mnogo vremena treba da uradi prvo konformingovanje materijala pa posle sve one korekcije boje pa kodovanje u MPEG2. To oduzima mnogo vremena.

Ako ima još neke ideje stvarno je dobrodošla jer sam u najmanju ruku očajan posle pet-šest osmočasovnih rendaljki.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke