Prikaz jedne poruke
Stara 2.9.2008, 1:55   #121
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

To stoji kao mogucnost, da, ali ja ne vidim zasto bi zatvorili RAF (doduse, nisam upoznat sa procesom akreditacije)... Uvek je tu Softverski inzenjering na ETFu

A za ostale koji imaju slicna interesovanja - zasto RAF? Prvo sto mi pada na pamet jeste radno okruzenje. Bio sam na fakultetu nekoliko puta i imam samo reci hvale za ucionice, amfiteatar i same kompjutere. Sve radi kako treba (tu racunam i klime ) tako da je sve u svemu prijatno biti tamo. Takodje sam bio i na ETFu (mislim da je u pitanju deo koji koristi SI), koji je isto odlican, ali sam ipak stekao utisak da je RAF bolje opremljen, sto i nije za cudjenje uzevsi u obzir da je privatan fakultet. Dalje, studenti Racunarskog fakulteta koje znam licno su jako zadovoljno, a tu su i slucajevi kada ljudi prelaze sa drugih fakulteta i "preporadjaju" se. Trece, meni jako vazno, radi se ono sto individualca interesuje. Stvari koje se uce na silu se zaborave, ali kada sa uzivanjem uzmes da deljes neku knjigu iz C++ ( :P ), to je vec druga stvar.

Sto se tice cene, ona jeste za nase uslove velika, ali studiranje u inostranstvu na ustanovama pribliznog i veceg kvaliteta je daleko skuplje. Ekstremni primer je Oxford za koji je za 3 godine potrebno odvojiti circa 70.000€. A tu su i stipendije za one uspesnije na takmicenjima, pa i nije sve toliko crno. Samo treba nauciti algoritme i razviti matematicku logiku

U krajnjoj liniji, mislim da je manje vazno imati papir na kome pise Bachelor of Science (ili sta se vec dobije) nego znati raditi to sto ta diploma tvrdi. Privatni fakultet, pa se kao lakse dolazi do diplome... A sta je Pravnim fakultetom u Krajugejvcu? Drzavnom. Moze neko da dodje tako do diplome, da se relativno lako zaposli, ali nece proci neprimeceno kada zaposleni krene da koristi uglaste zagrade umesto viticastih i sl. Ako ljuda sa pravim znanjem to blagovremeno i demonstriraju, nacice jedan posao. A za svaki sledeci tu je vec radni staz i pozitivne reference.

Toliko.

Poslednja ispravka: pyost (2.9.2008 u 2:07) Razlog: Imam jos sta rec'
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke