Prikaz jedne poruke
Stara 9.5.2009, 1:57   #20
BrunnenG
Član
 
Član od: 22.3.2009.
Lokacija: Brunnis-2
Poruke: 169
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 40 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

P2P je tehnologija i ne moze se ukinuti. Torent je tehnologija i ne moze se ukinuti. Jedino se mogu preduzeti mere protiv npr Rapidshare-a ili PiratBay-a (ciji sajt nisam ni jednom koristio ali je uvek prisutan kao traker).

Na anketu sam odgovorio sa da jer koriscenje interneta ne zavisi samo od jednog dela sadrzaja ali verovatno ne bi vise imao tolko cestu potrebu za velikim brzinama i sve ponude ISP-ova brzih paketa bile bi mi smesne. Cak ni popusti i molbe uz klecanje na kolenima i spominjane usta koja radnici isp-ova treba da hrane ne bi me nateralo da predjem na vecu brzinu.

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
...
Ne zelim da krijem da bi mi strasno nedostajalo to sto nema piraterije, najvise zbog download-a muzike. Nemojte da krenete sada sa argumentima pa imas i besplatnu muziku, i vise je nego ok, jer muzika koju ja hocu nije Dz! Kupovina diskova je takodje diskutabilna, takvih stvari nema bas puno kod nas, a narucivanje i dopremanje iz inostranstva jeste problem ako je mesto dopremanja Sbija! ...
I ja sam strastveni ljubitelj muzike i imam specifican ukus i nema sanse da se 90% od onoga sto slusam nadje u Srbiji mada bi voleo da nabavim neke originale zbog kvaliteta (za sada je dovoljno dobar i FLAC).
Ne smatram sebe piratom vec kolekcionarom jer ne sticem materijalnu dobit niti bilo koga navodim na krsenje zakona i nemam ni najmanju grizu savesti zbog toga.

Diskutabilno je sta je piraterija a sta nije. Da li je piraterija sve ono sto umanjuje, i onako vec ogroman, profit velikih kompanija? Da li ce sprega novca i politike postati toliko velika da ce drzave i zakon stiti samo velike kompanije? Samo one koji ih finansiraju? Da li ce me RIAA ili SOKOJ kazniti ako pozajmim disk prijatelju ili pustim radio na zabavi?
Ali to je vec druga tema.
BrunnenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke