Prikaz jedne poruke
Stara 2.1.2022, 11:43   #1
Aleksandar92
Novi član
 
Član od: 28.4.2019.
Poruke: 7
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Gpu do 500,600e

Pozdrav svim forumasima,

Naime, zeleo bih neku graficku karticu da kupim ali s obzirom na danasnje cene i izbor ne mogu da nadjem pravo resenje. Dosao sam ovde jer sam do sada uvek dobijao dobre savete, ne bili pokusao resiti enigmu u glavi. Nedavno sam uzeo nove komponente, samo mi je ostao stari GPU.

Konfiguracija:

Ryzen 9 5900x
Ram 32gb g.skill 3600mhz
maticna x570 tomahawk wifi
trenutni gpu: Nvidia GeForce GTX 1050 TI

Racunar koristim za programiranje (2k monitor + 1 full hd), ne igram igrice uopste. Citao sam da dolazi do bottlenecka jer imam stariju graficku i za ovu konfiguraciju, bar ono sto sam citao sugerisu neke zverke za koje ja nemam para. Da li moze da dodje do nekih problema ukoliko bih zadrzao ovu graficku, koristeci racunar u non-gaming varijanti? Ne zelim da ostetim neke komponente koje sam uzeo nedavno, a jedini izbor mi je da iskesiram 700,800+e za neku pouzdanu graficku kao sto je GTX 1660 Super (ta mi je zapala za oko, kao best buy cena / kvalitet).

Imate li neki predlog za neku graficku u rangu 500,600e a da znate da je cena / kvalitet odnos pristojan? I naravno da li je moguce mozda zadrzati stari GPU bez problema? Ne mogu da nadjem odgovore na internetu za ovu moju kombinaciju, jedino mi je ostalo ovako da pitam vas ovde

Hvala unapred <3

Poslednja ispravka: Aleksandar92 (2.1.2022 u 11:55)
Aleksandar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke