Prikaz jedne poruke
Stara 7.11.2009, 14:14   #150
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

irreal: našao sam uputsva sa više mod sajtova i pročitao ih u više navrata... iako je bila moja greška što nisam imao classic kontroler da vratim nand backup preko preloadera, to što sam uopšte došao do te tačke je greška autora tih uputstava. Stavio sam priložene fajlove na sd karticu i menjao iose prema uputstvu. Moguće je da je moj Wii imao drugačiji firmware pošto je ganc nov. Dakle ne kažem da ne može softverski, samo zahteva predustrožnosti. Da, ispao sam idiot što nisam kupio klasik kontroler ili odmah odneo na servis... I nema potrebe da koristiš tako agresivan ton pisanja, samo delim svoja iskustva... Ne pokušavam da reklamiram čipove pošto ih ne prodajem. Ja sam samo genije koji je mislio da to što se dobro snalazi sa računarima automatski znači da ni Wii nije težak i da, pobogu, valjda ne možeš softverom brikovati Wii. Boy was I wrong...

Dakle napomena svima koji prvi put probaju softmod: OBAVEZNO pazite u kom koraku dodajete preloader, može potencijalno da korumpira wii meni. Odatle možete sami da se vadite ako napravite NAND backup, ali da bi ste vratili taj backup morate da imate onaj Gamecube kontroler, pošto morate da pritisnete kombinaciju tastera koji ne postoje na Wiimote.

simakosmos: Hvala na ponudi, ali već je popravljen. Kasno sam ponovo pogledao temu Navodno su mi menjali elektroniku, mada je meni suludo da nemaju neki način da ubace softver u postojeći čip. Nisam ništa spalio, samo se pretpostavljam korumpirao neki ios fajl ili sam wii meni.

E sada imam jedno pitanje za korisnike mod čipova: da li za neke igre mora obavezno da se updateuje firmware i kako se ponašaju čipovi sa firmwareom 4.2?
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke