Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2009, 15:27   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Vodeno hlađenje, pomoć oko odluke šta i kako

Gosn. Vasiljeviću baci pogled i na temu Antec 900 - cable & water mod tu možeš da vidiš kako je to Rocker izveo sa 2 raijatora a hladi (CPU , NB , GPU) . On je uzeo Tt BW 760i + WB200 + TT GPU WB i na sve to je dodat i Thermaltake AquaTMG 2 Radijator koji je dobio od mene ....

Što se tiče creva generalni uvoznik za TT već skoro dve godine uvozi njihov program a nisu se udostojili da uvezu creva većeg prečnika . Tako da ako ne kupuješ neki od njihovih ALL IN ONE kombinacija možeš da se oprostiš od creva većg prečnika i moraćeš nešto u svojoj režiji da juriš po gradu .

Što se tiče M5 kompleta koji M5 koji oćeš da pazariš da znaš da im ni panel a ni sonde nisu baš kvalitetne ja ukupno prodao 5 komada od tog broja jedan je kod mog buraza , jedan kod mene a tri su otišla (nepoznatim kupcima) . Primerak koji je kod mene je problematičan (sonde brljave) a i dva od tri koja sam prodao su takođe problematična . Znači samo 2 od 5 rade duzž od godinu dana kako valja . Eto ja ti reko a sad ti vidi kako ćeš i šta ćeš .

Moj ti je savet da je možda bolja solucija da pazariš 760i (on nema glupi displej i senzore . U kompletu dobijaš (radijator , pumpu , 2m creva prečnika 9.5mm , plus su mu i QConect nastavci , i dobijas 1/2L originalne TT rashladne tečnosti) . sve je to ~9500 Din , predpostavimo da ti je budžet 15000 , znači ostalo ti još 5500 , za 4000 kupi Thermaltake AquaTMG 2, 2x12cm Radijator i taman ti ostaje love za WB200 ili Aqua Brazing W3 (hladnjak za NorthBridge) . Mislim da je ovo što sam ti ja predložio najkonstruktivnija varijanta jer sa ~15000 Dinara sve rešavaš i nemaš nikakve zezanje oko creva a imaš i super potencijal za nadogradnju (hlađenje i grafike vodim ko kod Rockera) jer u sistemu imaš čak 2 radijatora . Jes da niee tolko fenšn' jer nemaš glupi TT displej sa senzorima za temperaturu i količinu vode u sistemu .


E sad na tebi je da se odlučiš šta ćeš i kako ćeš ali mislim da je moj predlog bio vrlo konstruktivan ....

Takođe i eXtreme Flow Designer može ti biti od pomoći u razvijanju ideje kako da dradiš "razvlačenje" creva po kućištu ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke