Prikaz jedne poruke
Stara 25.8.2020, 10:43   #110
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Flight Simulator

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Ja mislim da pricamo o video igri
Već sam nekoliko postova unazad rekao ali ponoviću opet - softver tipa X-Plane, Flight Simulator itd. su na prvom mestu simulatori pa tek onda (možda) igre. X-Plane se recimo često koristi u obuci pravih pilota, za lične i komercijalne potrebe.

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Sve to stoji ali mogu biti dodatni modovi, isto kao nerealni photo mod, ili kako se vec zove kada zasutavis avion u mjestu. Ili dosipanje goriva u letu na 100%. Ipak ti ne treba hiljade i hiljade sati letenja malim avionom da preuzmeš putnicki preko-okeanski. Tako da nije sve 100% realnost. Ali izgleda da su zbog legalnih razloga i potencijalnih politickih nesuglasica, morali izbjec granice i imena drzava/gradova.
Ponoviću još jednom. Državne kopnene granice nemaju apsolutno nikakvog značaja za vazdušni saobraćaj gde granice regulišu vazdušni prostori koji se ponekad čak ni ne podudaraju sa kopnenim granicama država. Konkretan primer su vazdušni prostori iznad velikih vodenih površina kao što su recimo mora, okeani itd.
Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Nadam se da ce postojati neki custom mod. Ovako moras izvaditi telefon i skrolati da vidis kuda letis. Vjerujem i da real life piloti mogu izvaliti neki GPS tracker sa google mapama
Pravi piloti u avionu imaju sve što im treba za uspešan let. Transponder za identifikaciju na radarima, radio za komunikaciju sa kontrolom letenja, oči za vizuelno (VFR) letenje i navigacioni (brodski) kompjuter u koji unosiš plan leta ako letiš navođen instrumentima (IFR).

To su sve stvari koje se uče na pilotskoj obuci i zbog kojih moraš da provedeš minimum 35 sati u avionu pre nego što uopšte smeš da počneš da letiš solo (pričam o privatnoj ne komercijalnoj pilotskoj dozvoli).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke