Prikaz jedne poruke
Stara 6.1.2017, 23:19   #5
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Softver za autodijagnostiku

Moj dobar drugar je automehaničar, pa se već neko vreme bavi i dijagnostikom. Za očitavanje podataka sa automobila koristi poseban uređaj koji izgleda kao malo deblji tablet (obložen je nekom tvrđom gumom). Uređaj je američke proizvodnje (ne znam tačno marku), i u kompletu sa njim je gomila kablova i priključaka (on je hteo da može da nakači svaki automobil) tako da je ceo kofer u kome se to sve nalazi otprilike veličine monitora od 22 inča, samo deblje. Uređaj je kupljen od zvaničnog prodavca, mislim da je koštao oko 1500 - 2000 eura pre nekih godinu dana. Sa sajta poizvođača mu povremeno preuzimam update-ovane fajlove sa podacima o vozilima, za to je dovoljno izvaditi sd karticu i ubaciti u PC, a za update firmware-a se ceo uređaj nakači na PC i pokrene se njihov software kojim se uradi update firmware-a. Pored toga, ima laptop na kome se nalaze AutoData i jos neki od tih kataloških programa (kao što je Jovan napisao, to nisu programi za dijagnostiku), dobar unimer i ono što je najbitnije, 20 godina iskustva (prošao je od servisa u komšiluku do ovlašćenog servisa za Chrysler i Jeep vozila).

Posoje jeftiniji uređaji za ove namene ali se često dešava da ne mogu da očitaju kako treba, ili očitaju nešto bez veze. Mnogi su to pokupovali, pa su sad njemu najveći broj mušterija razni servisi i mehaničari, a ne vlasnici automobila.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
Petar030 (7.1.2017)